11 Ağustos 2020 Salı
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Kim Bunlar?

13 Aralık 2016
Kim Bunlar?

KİM   BUNLAR?

Bu hafta kafamızda eğitimi yazmak vardı. Hani  Uluslararası yapılan “PISA” sonuçlarına göre bir değerlendirme yapacaktır. On beş yaşındaki çocuklar arası yapılan bir sınav sonuçlarına göre Türkiye’mizin matematik, fen ve dil alanında derecesini ortaya koyarak eğitim sistemimizdeki yanlışları dile getirecektik. Okuduğumuzu anlamadığımızı 72 ülke arasında ellinci ve elli ikinci sıralarda olduğumuz söyleyecektik. Son yıllarda eğitimde geriye düşmemizin hatta 2003’ün gerisinde kalışımızı belirtip, sistemsel analizler yapacaktık. Bu sistemle  ekonomik ilerlemenin olamayacağını ve kaybettiğimiz sanayi çağından sonra yenilikçi teknoloji çağını da kaybetmek üzere olduğumuzu vurgulayacaktık. Eğitim adına neler yapılması gerektiğini kendimizce ortaya koyacaktık. Olmadı.

Çünkü hafta sonu maçta görevlerini yapıp evlerine dönmekte olan kahraman Türk Polisine pusu kurulmuş ve kalleşçe üzerlerine bomba atılarak bir çok polisimiz şehit edilmiştir. Ayrıca hiç günahı olmayan masum vatandaşlarımız bu hain saldırı sonucu şehit olmuştur. Birçok ocağa ateş düşmüş, bir çok çocuk öksüz kalmıştır. Amaç bellidir. Bu vatanı bölmek ve parçalamak. Emperyalist ellerin sergilediği ve desteklediği bir terör oyunu. Çıkar savaşları. Silah tüccarlarının dünyayı kana bulama projesi. Petrol kavgası, enerji savaşı,  enerji yollarına hakimiyet ve Orta Doğu, Afrika, Asya’nın sömürülmesi hareketi. Doğal gaz yataklarını ele geçirme. Akdeniz’e açılma kavgası. Yükselen Türkiye’nin önünü kesme hareketi.   İslamı   en    güzel  şekilde temsil eden ,ilme önem veren bir milleti, tarihten silme projesi. Biraz Siyonist, biraz haçlı kafası. Kısaca Dünya’yı paylaşımda engel tanımayan güçlerin emperyalist heveslerine dur diyebilecek bir Türkiye’nin küçültülme ve yalnızlaştırma planları. Kullanılan iç piyonlar. O gece babaların çocuklarına annelerine, eşlerine kavuşmasına  bombalarla engel oldular. Acı içimizi yaktı. Şehitlerimiz oldu  bütün millet ağladı. Şehitlerimize Allahtan rahmet dilerken şunu da söylemeliyim. Bizim Milli Marşımız “Korkma” diye başlar. Korkmuyoruz ve korkmayacağız. Vatan millet yolunda kenetleneceğiz. Şehitlerimizi rahmetle anarken bütün milli güçlerimiz arkasında, polisimiz askerimiz, korucumuz  arkasında dimdik duracağız. Gerekirse 15 Temmuz gecesi gibi sivil güçler milli refleksler harekete geçecektir. Bunu iç ve dış düşmanlar böyle bilmeli. Çünkü adımız “Türk” ve atamız bizim için. “Bağımsızlık Türk Milletinin karakteridir” iye söylemiştir. İşte bu nedenle hep tekrarlarız. ”Şehitler ölmez Vatan Bölünmez.” Söyleriz,” Mevzubahis Vatansa gerisi teferruattır”.

Her gün kan kusan, yol kesen, adam kaçıran, hendek kazan, asker polis,  çocuk, öğretmen şehit eden, bomba  patlatan  uyuşturucu  ticareti yapan, üniversitelerde huzuru kaçıran, korucuya kurşun sıkan, bebek katilliği yapan, haraç toplayan, himmet toplayan, vergi toplayan, vergi kaçıran, ihanet eden, ihanet şebekelerine methiyeler yazan kim? Kim bunlar? Destekçileri belli. Ya içeride veya dışarıda. AB ‘nin bazı ülkeleri ve Okyanus Ötesi ülkeler.

Bunlar kimine göre “Fetö”, kimine göre “PKK-PYD”, kimine göre,  ”İŞİD”, kimine göre “MLDHKP” kimine göre bilmem hangi örgüt. Ama tamamen ucu dışarda dış destekli bunlar. Ne zaman Türkiye yükselme hamlesi  yapmaya kalkarsa bunları kullanırlar ve harekete geçirirler.  Bana göre hiç irdelemeye gerek yok. Bunların toptan ortak adı “hain”. Onlara destek verenler, methiye  dizenler ise “ajan”. Bu millet bu damarın 1940’ lı yıllardan sonra bu ülkeye “Barış Gönüllüsü” adıyla girenleri unutmadı. Bunlar onların ürünleri. Tarsus Amerikan Kolejini, Merzifon Amerikan Kolejini unutmadı. En yakın zamana ise bu okulların yerini alan Fetö Okullarının amaçlarını görü bu millet. İlkokulda zorla bizlere içirilmeye çalışılan süttozunun amaçlarını şifresini çoktan çözü bu soylu milletin çocukları. Hainler hainliklerini devam ettirdikleri müddetçe, biz millet olarak hiç din, dil, mezhep, siyasi görüş ayrımı yapmadan birbirimize kenetlenmesini bileceğiz. Bunu yaptığımız zaman işte o söz gerçekleşir. “Korkma”…

                                                                                                   Mehmet Salih KÖSE

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: