12 Temmuz 2024 Cuma
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

SÖĞÜTLÜ SAHİLİ PROJE BEKLİYOR!

19 Temmuz 2022
SÖĞÜTLÜ SAHİLİ PROJE BEKLİYOR!

YETKİLİLERİN DİKKATİNİ ÇEKMEK İSTİYORUM

Trabzon Büyükşehir Belediyesi İYİ Parti Grup Başkan Vekili Aslan Güner, Hıdırnebi’de yaşanabilecek olası kazaya dikkat çekti. Güner, Düzköy Çal Mağarası’nda ve Sümela’da meydana gelen kaya düşmesini hatırlatarak “Hıdırnebi yolunda da böyle bir konu var. Yetkililerin dikkatini çekmek istiyorum.

1 METREKÜPLÜK TAŞLAR DÜŞÜYOR

O yolda kayalık bir alan var. En küçük parça 1 metreküplük taşlar sürekli düşüyor. Şuana kadar ölümcül bir şey olmaması şans. Akçaabat Fen İşleri Müdürümüz Ormaniye’ye ait bölge olduğu, Ormaniye’ye yazdıklarını ancak Trabzon Valiliğinin yetkisinde olduğu, önceki dönemde de il özel idaresi tarafından yaptırıldığı söylendi. Büyükşehir olarak burada çalışma yapabilir miyiz” diye sordu. Başkan Zorluoğlu ise konunun araştırılacağını belirtti.

Trabzon’un Akçaabat Söğütlü sahilinde kumsal yarılarak yapılan proje çalışmasıyla ilgili yeni gelişme yaşandı.

Projede kumsalın ortadan yarılarak yol geçtiğini belirten Güner, vatandaşların rahatsızlığını mecliste dillendirdi.

ÇALIŞMA YAPILDI ÖYLECE BEKLETİLİYOR

İYİ Parti Grup Başkan Vekili Aslan Güner, “Söğütlü’de Akçaabat’tan Beşirli’ye yapılan bir şey var. Yürüyüş yolu, bisiklet yolu.. Bu konuyla ilgili Söğütlü’de çalışma başlatıldı. Yazın en güzel günlerinde plajın en verimli kullanılacağı aylarda ve kumsal oluşmuş en derin yerde bu çalışma yapıldı. Öylece bekletiliyor.

KUMSALIN TAM ORTASINDAN YOL GEÇİYOR

Proje güzergâhını inceledim. Kumsalın tam ortasından yol geçiyor. Arka planda otoparklar ve yeşil alanlar oluşturulmuş. Hem işletme sahipleri hem arazi sahipleri hem plajı kullananlar bu konuyu dile getirmemi istedi.

KUMSAL ORTADAN YARILDI

Kumsal ortadan yarılarak yol geçiriliyor. Hâlbuki hemen güney noktasında yol da var. Kumsalı ellemeden yapılacak işler var.” dedi.

ZORLUOĞLU, “TOPLANTI YAPILIP PROJE BELİRLENECEK”

Başkan Zorluoğlu, “Söğütlü’deki çalışmayla ilgili olarak geçen hafta ordaydık. Bu hafta içerisinde değerlendirme toplantısı yapmayı planlıyoruz. Ben sizinle birlikte Akçaabat’tan Büyükşehir Belediyesi meclis üyelerimizin tamamını da toplantıya davet edeceğim. Beraber değerlendirelim.

Ne yapıyoruz, ne yapabiliriz? Gerçekten Trabzon’un en güzel sahillerinden bir tanesi orası. Oraya yakışır, Akçaabat’a ve Trabzon’a, bölgeye değer katacak sahil düzenlemesi haline nasıl getirebiliriz beraberce değerlendirelim. Geç kalınmış bir şey yok. Daha yeni çalışmalar başladı orada. Umarız bölgeniz cazibe merkezi haline getiririz. Beraberce ortak akılla en güzelini inşallah yaparız.” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: