22 Kasım 2023 Çarşamba
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Yıldızlı TOKİ İlkokulu ve Ortaokulu Özel Eğitim Şenliği

14 Mayıs 2022
Yıldızlı TOKİ İlkokulu ve Ortaokulu Özel Eğitim Şenliği

Yıldızlı TOKİ İlkokulu ve Ortaokulu 10-16 Mayıs Engelliler Haftası Özel Eğitim Şenliği özel eğitim sınıfları özel eğitim şenliği düzenledi.
Yıldızlı TOKİ İlkokulu ve Ortaokulu okul bahçesinde yapılan şenliğe Akçaabat Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Özdemir, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan Akıl, Şube Müdürleri Taner Petek ve Mehmet Usta, Okul Müdürleri ve veliler katıldı.
Şenliğin açış konuşmasını yapan Okul Müdürü Ergin Ocak:”Engelleri sevgi ile aşacağız.Bunun için her zaman özel eğitimin yanındayız.Okulumuzda 4 tane özel eğitim sınıfımız var.Bu sınıflarımız çok güzel sınıflar.Bu sınıflarımızdaki her öğrencimiz çok özel.Onları çok seviyoruz.Bu etkinlikler velilerimizle ve öğrencilerimizle dayanışmayı artırıyor.Engelleri aşmada görev yapan, bu güzel şenliğin hazırlanmasında emek veren başta özel eğitim öğretmenlerimiz olmak üzere, T.Ü. F.E.F. Özel eğitim bölümü stajyerlerimize, Özel Eğitim Kulübü öğrencilerine ve Okul Aile Birliğimize teşekkür ederim.”dedi.
Akçaabat Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Özdemir:”Değerli İlçe Milli Eğitim Müdürüm, Kıymetli Müdürlerim, çok değerli velilerimiz ve sevgili öğrenciler.10-16 Mayıs Özel Eğitim Haftası Kutlu Olsun.Yıldızlı TOKİ İlkokulu ve Ortaokulunda geçmiş yıllarda Okul Aile Birliği Başkanı olarak görev aldım ve çok güzel işlere imza attık.O zaman da şimdi de özel eğitimin yeri bende hep ayrı olmuştur.Akçaabat Belediyesi olarak özel eğitime çok önem veriyoruz.Her zaman yanınızdayız.Buraya gelmeden önce Yıldızlı TOKİ konutlarının olduğu bölgede Trabzon Valiliği, Akçaabat Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile öğrenim çağının dışına çıkmış özel gereksinimli bireyler için tam donanımlı eğitim merkezinin açılışı yapıldı.Çok güzel bir merkez oldu.Bütün özel eğitim öğretmenlerimizin bu merkezi görmesini isterim. Biz eğitimde fırsat eşitliği ilkesiyle imkanlarımız ölçüsünde özel çocuklarımızın her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.Bu duygu ve düşüncelerle şenliğin hazırlanmasında emek veren başta okul müdürümüz olmak üzere bütün özel eğitim öğretmenlerimizi kutlarım.”dedi.
Şenliğin devamında özel eğitim öğrencilerinin öğretmenleri rehberliğinde yaptığı atık malzeme sergisi gezildi.Daha sonra T.Ü. F.E.F. Özel Eğitim Kulübü öğrencileri özel çocuklarla el baskısı ve yüz boyama etkinliği yaptırdı.Şenliğin son bölümünde palyaço gösterisi ve müzikli eğlence yapıldı.En son olarak ta Okul Aile Birliğinin katkılarıyla 10-16 Mayıs Engelliler Haftası pastası kesilerek hatıra fotoğrafı çektirildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: