14 Temmuz 2024 Pazar
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

AKÇAABAT BELEDİYESİ’NDEN 2. KİTAP ŞENLİĞİ

23 Mayıs 2022
AKÇAABAT BELEDİYESİ’NDEN 2. KİTAP ŞENLİĞİ

Akçaabat Belediyesi tarafından düzenlenen 2. Kitap Şenliği kapılarını ziyaretçilere açtı.

İlçenin kültür birikimi ve sosyal yönüne katkı sağlayacak çalışmaların altına imza atan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, büyük önem verdiği kitap şenliğinin açılışını Akçaabat halkı ile birlikte yaptı.

Akçaabat Festival alanında bulunan Akçaabat Belediyesi Spor Salonunda yapılan 2. Kitap Şenliğinin açılışına Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Aşıkkutlu, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Siyasi Partilerin temsilcileri, Meclis Üyeleri, öğrenciler ve çok sayıda kitapsever vatandaş katıldı.

Akçaabat Belediyesi Kız ve Erkek Ekibi Folklor ekiplerinin horon gösterileri ile başlayan program protokol konuşmalarının ardından kurdele kesilmesi ve stantların gezilmesiyle birlikte devam ettim.

KİTAP ŞENLİĞİNİ HER YIL YAPIP GELENEKSEL HALE GETİRMEK İSTİYORUZ”

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim “ Bundanyaklaşık 11 yıl önce birinci kitap şenliği burada düzenlenmişti. Uzunca bir aradan sonra ikincisini yapıyoruz. Arzumuz ve hedefimiz bunu her yıl yapıp geleneksel hale getirmektir. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı ve gençlerimizi kitaplarla buluşturmak, kitapların içindeki doğru bilgilerle onları donatmak ve kitap dostu bir toplum inşa etmek adına bu etkinliklerimizi çok önemsiyoruz. Okuma oranının düşük sayılabilecek bir seviyede olduğu şehrimizde bu tür etkinlikler bu oranın artmasına vesile olacaktır. Kitap şenliğimizde 25 yazar 40 yayınevi yer alıyor. Yazarlar Belediyemiz koordinesinde okullarımızda program düzenleyip öğrencilerle söyleşi yapacaklar. Ayrıca burada da okullardan öğrenciler gelip yazarlarımızla sohbet edecek kitaplarla tanışacaklar. 21 – 29 Mayıs tarihleri arasında devam edecek olan Akçaabat Belediyesi Kitap Şenliğimize sadece kitapseverleri değil tüm halkımızı davet ediyorum.” Dedi.

“AKÇAABAT HALKINI BİLGİ KAYNAKLARIYLA, KİTAPLARLA BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Şenliğin açılışında konuşan Başkan Osman Nuri Ekim, “Akçaabat halkını bilgi kaynaklarıyla, kitaplarla buluşturmaya devam edeceğiz. İlçemizdeki okuma oranını daha da yukarı çekmek için elimizden geleni yapacağız. Kitap şenliğinde Türk edebiyatının ve yayın dünyasının önemli isimlerini vatandaşlarımızla buluşturuyoruz. Kitap şenliğimizin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: