11 Ağustos 2020 Salı
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

ÇAĞ DEĞİŞİR, KENT DEĞİŞİR, YA İNSAN

7 Aralık 2016
ÇAĞ DEĞİŞİR, KENT DEĞİŞİR, YA İNSAN

Bir kör döğüşü karanlıklarda. Sahte diller, sahte bakış, sahte gülücükler. Kırk yalana bin yalan ekleyen elbise giydirilmiş insan müsveddeleri sokakta. Bataklıklar çoğalmakta, bataklıklarda üreyen sivrisinekler etrafı sarmakta. Sesler onların,    sazlar onlarda. Sadece köşelerde seyreden birkaç gül, birkaç çiçek bakmakta. Olanları bir türlü anlamamakta.

Azalan ar sokakta nefisle boğuşuyor. İnsanlarsa devamlı pozisyon değiştiriyor. Köpekler bağlanmış çakallar uluşuyor.Doğru yanlışla boğuşuyor. Güzel gören,güzel yapan güzel düşünen beyinler yanıp tutuşuyor.  Hak ne? Hakikat ne? Hep birbirine karışıyor. Helale haram karışıyor. Doldur doldur küpünü,küpün dibi delinmez. Bastığı toprakta kaç şehit yatıyor bilinmez. Koca şanlı tarihin izleri siliniyor. Güllere konuyorkarasinekler.

Yüzler kaypak, makyajlanmış hep yüzler. 15 Temmuz’dan sonra boyanıyor çok yüzler. Dünkü FETÖ’cüler sövüyorlar malum zata. Kim yürekten, kimi sahte. Yağmur yağsa da dökülse yüzdeki boya. O gecenin ötesi alkış tutan yüzler, bugün makam mevki peşinde kandırıyor dönekler. Ne kadar doğru ne kadar yanlış bilen yok.

AB yine aynı oyun peşinde. Entrika, entrika.. Bunlar tarihte aynı tas aynı hamam. Doğruyu yıkmak için ve soygun düzeni devam etsin diye emir geldi Zürih’ten. Anarşistlere ve teröristlere silah gelir Belçika’dan, İsveç’ten. Masum pozlardadır,İngiltere, Almanya. Hani müttefikimizdi ABD?.  Menfaat için zaman zaman değişiyor AB ve Çok Uluslu Şirketler.

Gümrük birliği bize atılan dostların kazığı. Yamyamlara vize,bizim ki ise kaldı bilmem hangi güze.. Milli duruşu, inancımız ve köklü kültürümüzü çekemiyor şuursuz beyinler. Moda diye içimize girdiler, üretmeyin sadece tüketin dediler. Biz uyduk bu modaya. Başladık onlar gibi yemeye ve oynamaya. İşte o zaman iyi yapıyorsunuz dediler. 15 Temmuz uyandırdı bizi, uyandık dedik ya toplanıp bize düşman kesildiler. İçte çıkarcılar, iş hayatında kısa yoldan çok kazanalım diyenler onlar da uydular bu modaya. Ters esince rüzgâr başladılar bağırmaya. Akılsız kalalım,kendi sonumuzu kendi elimizle hazırlayalım diye başladılar kara propagandaya. Dolarla oynamaya. Tarihte bunun örnekleri var.Biz bu oyunu seyretmiştik,”topunuz gelseniz” ne yazar.

Biz bugün uyanık olduğumuz müddetçe dize getiremezler bizleri. Dönmeyecek bir daha o kara çarklar. Aileye, gençliğe önem verirsek eğer kazanırız bu savaşı. Asla kanmayalım kara algıya. Onlar yazacak çizecek. Biz uyanık olacağız. Korkmadan milli birliği koruyacağız ki başaralım.

Ama ne yazık ki şu maskeliler aldatıyor bizi. Hala onlar köşe başlarında. Yalnız üç adam var bir şeyler yapmak isteyen. Ama hep yalnız bırakılan. Kimler mi? Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakan ve Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU. FETÖ-PDY yapılanmasında galiba yine yanıltılıyorlar. Önerim şu,15 Temmuz’dan sonra atanan yöneticileri bir mercek altına alsınlar. Mesela benim bildiklerim Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü’nde o kadar çok ki.Ama tümü maskeli.Boyalı yüzlü…

Kendi değerlerimize dönersek, hainleri içimizden temizlersek,işte o zaman içteki ve dıştaki satılmış çıkarcı zurnalar susacak. Algıcılar sinecek.Çok çalışırsak çok güzel yerlere bu ülke gelecek.Milletin dertleri en aza inecek.İşte biz o zaman haykıracağız.Biz Alpaslanların,Fatihlerin,Kanunilerin,Yavuzların, Atatürklerin evlatlarıyız. Yunuslar, Mevlanalar,Akifler daha huzurlu olacaktır. İşte o zaman ‘kefensiz yatan şehitler,Çanakkale Şehitleri, Hala doğu ve Güney Doğuda Vatan için şehit düşenler ve düşmeye devam edenler, 15 Temmuz şehitleri’ haklarını helal edecektir. Bu vatan kısır siyasi çekişmelere heba edilecek kadar değersizleştirilmemeli. Bilhassa son silkiniş kendimize dönüş hareketine sahip çıkmalıyız. Bu ülke milli uyanışa gebe. Bu ülke güzel ülke. Ama şu hainler, rantçılar, iç ve dış düşmanlar, düşmanla iş birliği yapan terör çeteleri olmasa. Herkes ‘Fetö’mücadelesinde samimi olsa. Sayın devlet büyükleri yanıltılmasa.

İçimizde keskin bir sızı olduğu kadar, sıralana umut dağları da var. Zaferin öncüleri kim olacaksa alkışlarımız onunla.  Gerçekleri görelim Türkiye’m… Küresel Emperyalizm oyunlarını bilelim Türkiye’m. Çünkü biz Türkler için vatan olacak başka toprak yok. Bu vatanı karşılıksız sevelim,  gelmeyelim oyunlara.Siyasi görüşümüz ne olursa olsun millet için ve vatan için bir olalım yeter. Kanmayalım boyalı yüzlü insanlara… Çağ değişir, kent değişir ama insanın sahte değişimi çok tehlikeli bu günlerde.

Mehmet Salih KÖSE

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: