11 Ağustos 2020 Salı
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

BİRLİK OLMAK

21 Aralık 2016
BİRLİK OLMAK

Son bağımsız Türk Devletini parçalamak istiyorlar. Hainler muhtelif şekilde sahadalar. İsyan çıkarıyor, hendek kazıyor, bomba yerleştiriyor, insan öldürüyorlar.
Bütün bu hainlere karşı dünkü güçlü özelliğini bugün de güçlü olarak tutmak ve yarınlara güçlü bir şekilde ilerlemek zorundadır. Bugün Türkiye’de yaşayan halklar bir birine düşürülmek istenilmektedir. Dindar laik, alevi Sünni, Kürt, Türk ayrımcılığı yapılarak bu vatan evlatlarının bir biri ile kavga etmesi için zemin oluşturulmaya çalışılmaktadır. Bu zamanda uyanık olmak zorunluluğumuz vardır. Kışkırtmalara karşı gelmek, iç ve dış ajanların oyunlarını görmek gerekir. Çünkü bu günlerde Türkiye çok çetin bir süreçten geçmektedir.
Akılcı ve bilimci olmamız gerekir. Ayrıştırıcı değil birleştirici tavırlar sergilememiz gerekir. Hür demokratik rejimden yana olma zorunluğumuz vardır. Milli Birlikten yana olanlar vatan için birleşmek şimdilik küçük hataları büyüterek, kitleleri ve insanları birbirine düşürmemek gerekir. Terörizmin ve teröristlerin amacı milleti birbirine düşürmektir. Milli Birlik bilincinde olanlar vatan savunmasını iyi ve bilinçli yapmalıdır. Çünkü tek vatanımız vardır. O da üstünde hür olarak yaşadığımız Türkiye.
Güzel Yurdumun güzel insanları, büyük milletim sen oynanan oyunu görmüşsündür artık. Amaç kutsal Anadolu toprakları olan vatanımızı bölmek ve parçalamaktır. Bunu yapmak isteyenler içimizde hain bulmakta veya beslemektedir. Nitekim Dolmabahçe Şehitleri, Kayseri Şehitleri bu beslemelerin, ağa babalarından aldıkları emirle kara toprağa girmişlerdir.
Tarihten Türk Milletini silmek isteyen dış güçler muhtelif bahanelerle iç işlerimize müdahale etmişlerdir. 1940’dan sonra açtıkları yabancı okullarla iç ajanlar yetiştirmişlerdir. 1960 İhtilali, 12 Mart Muhtırası, 12 Eylül Darbesi, 15 Temmuz Darbe girişimi hep onların emirleriyle yapılmış olaylardır. Bu gün eski Marksist-Leninist örgütleri de yanlarına alan bölücü örgütler devamlı eylem yaparak toplumsal huzuru kaçırmaya çalışmaktadırlar. Ayrıca Dini alet eden dinle hiç ilgisi olmayan guruplar da aynı oyunun içinde yer almaktadır. Kısaca bizim birlik ve beraberliğimiz bozulsun diye her türlü oyun oynanmaktadır. Bilhassa Doğumuzda yıllarca kardeşce yaşadığımız vatandaşlarımız “Kürt” etnik söylemle devlete düşman edilmek istenmektedir. Suriye’de kurulacak bir uydu Kürt Devleti için Akdeniz’e açılacak bir koridor sağlanması için Türk Ordusunu hareketsiz bırakma çalışmaları hızla devam etmektedir. Amaç iç terör saldırılarına dikkatleri çevirmek, ordunun ve güvenlik güçlerinin gücünü zayıflatmak hiç değilse bölmek istemektedirler.
Aziz Milletimizin içi kan ağlasa da bu oyunu fark ettiğinden dolayı bir birine daha sıkı sarılmakta, birlik ve beraberlik içinde yürümenin önemli olduğunu çok iyi anlamaktadır. Birlik olduğumuz zaman hiç bir güç bu vatanı bölemeyecektir.
Kültür birliğimiz vardır. Milli şuurumuz daima açıktır. Önce Vatan kavramı özümsenmiştir. Bunun için kınalı Kuzularımız vatan için şehadet şerbeti içmektedirler. Bu birlik ve beraberliğe bugünlerde daha çok ihtiyacımız vardır. Ama milleti bölmek isteyen gafiller bu birlikteliği bozmanın senaryolarını yazmakta ve bazı kişi ve sivil toplum kuruluşlarına oynatmaktadırlar. Yurdumuzda meydana gelen son bombalama olayları, hür demokratik rejimi ve Türk Devletini yıkmaya, vatanı bölmeye yönelik düşüncenin ürünleridir. Bu nedenle bu eylemleri yapanları ve yaptıranları lanetliyor ve şiddetle kınıyoruz.
Değerli Türk gençliği, değerli evlatlarımız bu oyunu bil ve asla bugünlerde yapılacak oyunlara gelme. Milli Birliğini koru. Türkiye’de ve Dünya’da oynana oyundan haberdar ol. Oku araştır ve üret. Bugün yapılan Türk Milletinin var olma ve yok olma kavgasıdır. Bu coğrafyada güçlü bir Devlet olarak kalmalıyız. Bunun için bilimin ışığından ayrılma. Üreten, kendi silahını, kendi aracını kendi yapan ülke olmamız sana bağlı. Bilimsel ilerlemene ve çok çalışmana bağlı. Nöbette olan Türk Askeri vatanı beklerken sende laboratuvarlarda geçmeli zamanın. Üretime, keşfe ihtiyacımız var. Bu azmi kendinde buluyorsan ve kalbinde, önce vatanım sevdası varsa bu mücadelede galip gelecek olan Türk Milleti olacaktır. “Eğer inanıyorsanız, mutlaka üstünsünüz” ifadesine gönülden inanarak Tarihin Derinliklerinden gelen Türk Devletini koru, yaşat ki ilelebet millet yaşasın. İki rehberin var. Birisi Kur’an diğeri Mustafa Kemal Atatürk. Çünkü başka Türkiye yok. Başka Vatan yok. Komşuların haline bak ve kendine devletine sahip çık. Milli Birliği koru. Hani ne diyordun “Mevzu bahis Vatansa gerisi teferruattır.” Yoksa hakkını helal etmez şehitler ve gökyüzündeki al bayrak.


Mehmet Salih KÖSE

YORUMLAR 1 Yorum Yapıldı.
  • Sayın Müdürüm, köşe yazını çok beğendim. Vatanımız ve memleketimiz için duyarlılığından dolayı sizi takdir ediyorum.
    12 Şubat 2017 22:40

Akçaabat Postası SON DAKİKA: