11 Ağustos 2020 Salı
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

ZORLUOĞLU’NDAN AKÇAABAT BELEDİYESİ’NE ZİYARET

4 Aralık 2019
ZORLUOĞLU’NDAN AKÇAABAT BELEDİYESİ’NE ZİYARET

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, idari amirleri ile birlikte Akçaabat Belediyesi’ni ziyaret etti.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu ziyaretinde Akçaabat ile ilgili değerlendirmelerde bulunarak Akçaabat’ın sahilinden geçirilmesi planlanan yol ile ilgili konuştu.
Akçaabat sahilinden yol geçirilmemesi gerektiğini net bir tavırla ifade eden Başkan Zorluoğlu, “Akçaabat sahili ile ilgili tüm şehir bir araya gelmemiz gerekiyor. Bakanlarımız, milletvekillerimiz, valiliğimiz, büyükşehir ve ilçe belediye başkanlarımız, siyasi partilerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve vatandaşlarımız ile hep birlikte hareket etmeli el ele vermeliyiz. Akçaabat’taki trafik sorununu gerekirse biraz daha fazla kaynak elde ederek trafik sorununu sahili feda etmeden çözmeliyiz. Gerekirse 3 yıl-5 yıl daha trafik sorununu halletmeye çalışırız ama sahillerimizi feda etmeyiz. Alternatif çözümler üretmeliyiz. Bu alternatif çözümlere kısa vadede kavşak genişletmeleri uzun vadede ise Güney Çevre Yolu’nu örnek verebiliriz. Sahillerimizden vatandaşlarımızın en verimli şekilde yararlanmalarını sağlamalıyız. “ dedi.
Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Akçaabat Belediyesi Başkanlık makamındaki toplantısının ardından meclis salonunda ilçe muhtarlarıyla bir araya gelerek muhtarların istek ve şikayetlerini dinledi. Başkan Zorluoğlu muhtarlarla yaptığı toplantıda Akçaabat’ın hak ettiği hizmeti alacağına vurgu yaparak “Akçaabat, Ortahisar ilçemizden sonra nüfus bakımından en büyük ilçemizdir. Akçaabat’ı metropol bir ilçe olarak merkez ilçe olarak görüyoruz. Bu metropol niteliğindeki ilçemiz de diğer ilçelerimiz gibi hak ettiği hizmeti de alacaktır. ” Dedi.
Akçaabat’a önemli hizmetler kazandıracaklarını açıklayan Murat Zorluoğlu “Akçaabat’ta mezbahane meselesi vardı. Bunla alakalı olarak Düzköy yolu üzerindeki alanda mezbahaneden ziyade bir et kombinası 2020 yılı içerisinde ihalesi yapılıp inşasına başlamayı hedefliyoruz. Bu eserin kazandırılmasında emeği geçen milletvekillerimize ve bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Bunun yanı sıra, Akçaabat ‘Trabzon arasında daha konforlu bir toplu taşıma için Akçaabat Şoförler odasının güzel teklifleri var bunu da bugün görüşeceğiz. Orta mahalle yolunu inceleyeceğiz. 5 yıllık stratejik planımızı yaptık. İlçelerimiz de nüfusları oranında hakkaniyetli olarak hizmetlerini alacaktır. Mahallelerimizin beton, asfalt, içme suyu ve kanalizasyon gibi hizmetleri önemli ölçüde tamamlamış olacağız. Bütün planımızı 5 yıllık plan çerçevesinde yapıyoruz. Akçaabat Belediye başkanlığı ile iyi ilişkiler içerisinde çalışıyoruz. Bu şekilde birbirimize güç veriyoruz.” Şeklinde konuştu.
Muhtarların taleplerinin ve temennilerinin ardından söz alan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Kalabalık bir heyetle ilçemize gelen ve ilçemizin sorunlarıyla yakından ilgilenen Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’na teşekkür ediyorum. Başkan Zorluoğlu’nun ilgili daire başkanlarıyla birlikte ilçemize iştirak etmesi bizlere ve ilçemize verdiği değerin önemli bir göstergesidir. Trabzon Büyükşehir Belediyesi ile bugüne kadar verimli bir işbirliği süreci geçirdik. Bundan sonraki süreçte de işbirliğimiz ve ırtak çalışmalarımızın devam edeceğini temenni ediyorum.” Dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: