26 Şubat 2021 Cuma
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Zabıtalar Uyarıyor!

29 Mart 2017
Zabıtalar Uyarıyor!

Akçaabat Belediyesi 2016 yılında 196 adet işyerine, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı verirken, Akçaabat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre de, ilçede 2 bin 675 ruhsatlı işletme olduğu öğrenildi.

İşyeri açmadan önce vatandaşların bilgi alması gerektiğinin altınını çizen Zabıta ekipleri açılacak olan işyerinin sınıfına göre istenecek belgelerin farklılık gösterdiğini belirtti. Ekipler genel olarak zorunlu olan belgelerin yapı kullanma, tapu, vergi levhası, oda kayıt belgesi ve kira kontratı olduğunu söyledi.

Akçaabat halkının huzur içinde mutlu bir yaşam sürmesi için gece gündüz, çözüm odaklı çalışan zabıta ekiplerine teşekkür eden Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, ilçe sınırlarının genişlemesiyle sorumluluk alanlarının arttığını belirtti. Başkan Türkmen, büyüyen ve gelişen Akçaabat’a hizmet etmekten büyük mutluluk duyduğunu da ifade etti.

Akçaabat Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşlardan her türlü şikâyetlerini Alo 153 Zabıta Şikâyet Hattı’nı veya Belediye’mizin Zabıta Müdürlüğü’ne ait 227 13 13-14 nolu telefonunu arayarak bildirmelerini istedi.

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: