19 Ağustos 2019 Pazartesi
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

YILDIZLI TOKİ’NİN ÖZEL ŞENLİĞİ

10 Mayıs 2019
YILDIZLI TOKİ’NİN ÖZEL ŞENLİĞİ

Yıldızlı TOKİ İlkokulu Ortaokulu 10-16 Mayıs Dünya Engelliler Günü nedeniyle Özel Eğitim Şenliği düzenledi. Okul bahçesinde düzenlenen şenliğe Akçaabat Kaymakamı Dr.Soner Şenel, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Garnizon Komutanı Binbaşı Mustafa Selçuk, İlçe Emniyet Müdürü Volkan Özeren, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatma Zehra Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üçüncü, Şube Müdürleri, Daire Amirleri, Okul yöneticileri, veliler, ve özel eğitim okullarından öğrenciler katıldı.

Program İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.Ardından Yıldızlı TOKİ ilkokulu kız folklor ekibi halkoyunları gösterilerini sundu. Açış konuşmasını Okul müdürü Ergin Ocak yaptı.Ocak” Engelliler Haftasının, çeşitli engel grubundaki bireylerin farkındalık haftası olduğunu belirtti.Engellilere sevgi ile bakmak gerektiğini ve onları toplumun özel bireyleri olarak görmek gerektiğini belirterek, emeği geçen bütün özel eğitim öğretmenlerini kutlarım.” dedi. İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatma Zehra Aydın, İl düzeyinde yapılan çalışmalar ve ilimizdeki engelli bireylerle ilgili istatistiki bilgilerden bahsetti.Akçaabat Kaymakamı Dr.Soner Şenel ”10-16 Mayıs Engelliler haftasıdır.Bu haftada çeşitli engel gruplarından bireylerin etkinlik ve toplumdaki farkındalıklarına katkı koyuyoruz .İlçemizde en fazla engelli sınıfımız Yıldızlı TOKİ okulumuzdadır. Buradaki özel eğitim öğretmeni arkadaşlarımız yıl içerisinde birlerinde katıldığı bir çok etkinlik yapmaktalar ve çok aktif çalışmaktadırlar.Bizlerde bu etkinlere katkı sunuyoruz. Engelliler ile ilgili farkındalığı artırmak için sadece devletimizin imkanları değil, STK’lara ve yardımsever insanlarımıza da önemli görevler düşmektedir.Hep birlikte farkındalığı artırmak engelli bireylerin yararına olacaktır.Bu vesileyle başta okul müdürümüz olmak üzere, özel eğitim öğretmenlerimizi ve destek verenleri kutlarım.Başarılar dilerim.” Dedi.

Protokol konuşmalarından sonra özel eğitim öğrencilerinin yıl boyunca öğretmenleri rehberliğinde hazırladığı Atık Malzeme Kostüm Defilesi yapıldı. Defilede İrem Üçüncü:Tavuskuşu, Hayrünnisa Kuvvet:Gazete Elbise, Tolgahan Bıçak:Forma, Sinem Akgün:Papağan, Yusuf Bayraktar:Ağaç, Elanur Çelik:Çiçek, İlyas Murat Aygün: Eyfel Kulesi, Dila Demirakın: Kuğu, Serkan Mumcu:Kaptan, Aslınaz Aydemir:Gökkuşağı, M.Kürşad Soytürk:Robin hood, Elif Su Karaman: Arı Maya, Mustafa Kalaycı:Batman, Tunç Genç:Cips ceket, Efe Kahriman:Baykuş, İrem Çiçek:Gelinlik, Akçaköy Ortaokulundan Eren Taflan:Robot kostümü giydi. Defile sonrası şenliğe destek veren kişi ve kurumlara plaket verildi. Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’e plaketi Dr.Soner Şenel, Akçaabat Belediyesi Spor İşleri Müdürü Ahmet Murat Baş’a plaketini Garnizon Komutanı Jandarma Binbaşı Mustafa Selçuk, Ekol Seslendirme Sahibi Cengiz Çiftçi’ye İlçe Emniyet Müdürü Volkan Özeren takdim etti. Plaket töreni sonrası protokol, öğretmenler ve öğrenciler hatıra fotoğrafı çekildi. Daha sonra şenlik alanında yer alan öğrenci resimlerinin ve elişi çalışmalarının olduğu sergi gezildi. Akçaköy Ortaokulu Özel eğitim öğretmeni Selman Uzun’un hazırladığı Ebru ilgi ile izlendi. Şenlik alanındaki Şenlik Hatırası bölümünde hatıra fotoğrafları çekildi. Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin verdiği konserde öğretmen, öğrenci ve veliler doyasıya eğlendiler. Okul Müdürü Ergin Ocak ” Akçaabat Belediyesine, Akçaabat Belediyesi Spor İşlerine, Akçaköy Ortaokulu özel eğitim öğretmenlerine, Ekol Seslendirmeye,Eğlence Parkuru sahibi Ahmet Bayrak’a, Gedikli Reklam’a, Güzel Sanatlar Lisesi müdür ve öğrencilerine, katılan bütün okullarımıza ve şenliğin hazırlanmasında emek veren özel eğitim öğretmenlerine, Trabzon Üniversitesiden gelen stajyer öğrencilerimize, Lise stajyer öğrencilerimize teşekkür ederim.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: