16 Mayıs 2022 Pazartesi
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

‘YEREL BULUŞMALAR’ TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

10 Mart 2018
‘YEREL BULUŞMALAR’ TOPLANTILARI DEVAM EDİYOR

Yerel Yönetimler etkinlikleri kapsamında Akçaabat Belediyesince düzenlenen toplantıda Okul Müdürleri ve Okul Aile Birliği Başkanları ağırlandı.

İlçemiz Horon Restoran’ta düzenlenen toplantıya;  Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Akçaabat Kaymakamı Dr. Soner Şenel, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, Ak Parti İlçe Başkanı Emre Akgün, Çarşıbaşı İlçe Başkanı Hakan Kocaman, Akçaabat Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üçüncü, Ak Parti Akçaabat Teşkilat Başkanı Hüseyin Altıntepe, belediye başkan yardımcıları Osman Parlayan ve Cevat Birinci, okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları katıldı.


Okul müdürleri ve okul aile birliği başkanlarıyla bir araya gelinen toplantıda konuşma yapan Ak Parti Trabzon Milletvekili Salih Cora, Sivil toplum örgütleri ve toplumun dinamikleriyle buluşmanın bizim her zaman için öncelikleri olduğunu belirtti.  “Ak parti döneminde en fazla pay ayrılan bakanlık Milli Eğitim Bakanlığı olmuştur.” diyen Ak Parti Milletvekili Salih Cora, “Eğitime verilen değer, sadece öğretmenlerimize ve öğrencilerimize değil aynı zamanda geleceğimize yapılan yatırımdır. Nüfusun artmasıyla birlikte hem öğretmen sayısında hem de öğrenci ve okul sayısında artış meydana gelmiştir. Derslik sayısını arttırarak öğretmen başına düşen öğrenci sayısını azaltarak öğretmen-öğrenci arasında yakın ilişkinin kurulmasını sağladık. Bizim en önemli sorumluluğumuz tarihimize, kültürümüze, medeniyetimize, milli ve manevi değerlerimize bağlı Türkiye’ni geleceğine dair duyguları içinde besleyecek bir nesil yetiştirmektir.” ifadelerini kullandı.  Akçaabat’ın hizmetlerin en güzeline layık olduğunu vurgulayan Cora konuşmasında,  Akçaabat’taki mezbaha sorununa, İkinci Uzungöl olarak değerlendirilen Hıdırnebi’deki çalışmalara, Kadıralak Yaylası’nın tabiat parkı ilan edilmesine, mevcut ceza evinin bulunduğu yere yeni adliye binasının yapılması için hazırlanan projelere, Yıldızlı istikametinde Afad Bölge Müdürlüğü’nün kurulmak istenmesine, güney çevre yolu çalışmalarına, ikinci tanjant yoluna, Akçaabat-Düzköy arasındaki yolun duble yol yapılmasına ve Akçaabat’taki trafik sorununun çözümü noktasında hazırlanan kavşak projelerine de değindi.

Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel ise geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, ülkemizin değerli eğitimcilerinin elinde şekillendiğini belirtti.

 “Eğitim Önceliğimizdir”

Eğitim ve öğretimin ülkeler için büyük önem taşıdığını belirten Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, eğitim camiasının görüş ve önerilerinin kendileri için çok önemli olduğuna dikkat çekti. Başkan Türkmen, “Bugüne kadar gerekli birimlerle istişarelerde bulunarak okullarımıza ve öğrencilerimize destek olmaya özen gösterdik. Büyükşehir yasasıyla birlikte mahalle statüsü kazanan köy ve beldelerimizde, ilçe merkezinde bulunan okullarımızın taleplerini imkanlarımız ölçüsünde karşılamaya gayet gösterdik. Teknoloji çağında yaşamamız sebebiyle en iyi bilgiyi üretmek ancak kaliteli bir eğitimle mümkün olur. Eğitimin temel ayağı okullarımızdır. Gelişen dünya şartlarında ülkelerin kalkınması eğitimde bilimi ve teknolojiyi kullanarak ileri gitmekle mümkündür. Okullarımızda öğrencilere araştırmayı, incelemeyi ve sorumluluk duygusunu kazandırabilmeliyiz. Bu konuda eğitimcilerimiz büyük önem arz etmektedir. Biz, Akçaabat Belediyesi olarak her zaman eğitime hizmet etmeye hazırız.” dedi.


Konuyla ilgili düşüncelerini dile getiren Akçaabat Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üçüncü eğitime katkılarından dolayı Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen’e teşekkür etti. Konuşmaların ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Başkan Türkmen’e eğitime olan desteği için Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel plaket takdim etti.

Programın son bölümünde okul müdürleri ve okul aile birliği başkanları görüş ve önerilerini söz alarak tek tek belirttiler.


YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: