24 Haziran 2019 Pazartesi
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

YENİDEN REFAH PARTİSİ 1. OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ

8 Nisan 2019
YENİDEN REFAH PARTİSİ 1. OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİ

Yeniden Refah Partisi Akçaabat ilçe başkanlığı 1. olağan konresini 06/04/2019 cumartesi günü turizm otelçilik uygulama oteli konferans salonunda gerçekleşti..

Kongreye Genel başkan yardımcıları Mehmet ALTINÖZ ve Prof dr Doğan AYDAL beyler katıldı. Divan başkanlığına  Bölge  başkanı Ahmet ziya AKINTÜRK  divan başk.yrd Enes YILMAZ  Divan katipliğine Seyfullah TONBUL ve Salih BAYOĞLU getirildi.Açılış  istiklal marşı slayt gösteriminden sonra açılış ve selamlama konuşmasını ilçe başkanı Barış SANDIKÇI yaptı.SANDIKCI

SAYIN GENEL BAŞKAN YARDIMCIM.

“Sayın divan başkanım, sayın divan üyelerim.Kıymetli hazirun..

Sayın il Başkanım, il yönetim kurulu üyelerim sayın ilçe başkanlarım  ve değerli delegeler .

Siyasi parti temsilcilerimiz, basınımızın kıymetli üyeleri, değerli misafirlerimiz, hanımefendiler beyefendiler, Yeniden Refah Partisi, AKÇAABAT ilçe başkanlığımızın 1.olağan kongresine hoş geldiniz şeref verdiniz.

• Allah’a Hamd, âlemlere rahmet olarak gönderilen kutlu Nebi’ye Salat-selam olsun. 1.i olağan kongremizi yapmayı bize nasip eden Cenabı Allah’a sonsuz hamdı senalar olsun.

31 mart yerel seçimlerinin ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini diliyorum.Malatyada yaşanan menfur olayı da kınıyor ve hayatını kaybedenlere ALLAHTAN RAHMET DİLİYORUM.

Kıymetli misafirler; sözlerime başlarken başta Erbakan hocamız olmak üzere, bu davaya hizmet etmiş ve ahirete irtihal eden bütün geçmişlerimize ve de şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Milli görüşün ikinci şahlanış döneminde, Erbakan hocamızdan aldığımız bu sancağı, Yeniden Refah Patimizle, Sayın Dr. Fatih Erbakan liderliğinde zirveye taşıyacağız inşallah.

Biz tarihin her safhasına ismini altın harflerle yazdırmış bir medeniyetin mensuplarıyız. Bizim davamız ilk insan Hz. Âdem (as) ile başlayıp kıyamet sabahına kadar sürecek kutlu bir davadır.

Erbakan hocamızın da dediği gibi “Milli Görüş, Şehidi Şehit yapan manadır”. Bizim davamız yeniden Büyük Türkiye ve yeni bir dünya Nizamı kurmaktır. İşte bu sebepten dolayı biz; Yeniden Refah Partisi diyoruz.

Alternatif ve kurtuluş olmak için inançlı kadrolarla Bismillah dedik. Yeniden Refah Partisi olarak, Kavga, intikam, çatışma, hırs, kin ve hasetle yola çıkmıyoruz.

Bizler Yeniden Refah Partisi olarak yapılan, tüm hayırlı işlere teşekkür etmek, eksikleri tamamlamak ve yanlışları düzeltmek için yola çıkıyoruz.

Biz; Bu ülkenin tarihiyiz, inancıyız! 82 milyon insanımızı kucaklıyoruz. Kutuplaştırmaya değil, birleştirmeye geliyoruz..

• Adil bir düzenin kurulması için Hak ve Adaleti üstün tutacağız.

• Bütün insanlığa şefkatle muameleyi esas alacağız.

• Güçlü olanın Haklı sayıldığı değil, Haklı olanın güçlü olduğu bir dünyanın kurulması için çalışacağız..BİZLERR  siyasete zarafet ve nezaket katacağız.

HESAP SORMAYA DEĞİL HİZMET ETMEYE

EFENDİ OLMAYA DEĞİL   HİZMETKÂR OLMAYA

DERD YANMAYA DEĞİL DEVA BULMAYA

KALP KIRMAYA DEĞİL KIRILAN KALPLERİ ONARMAYA

ÖTEKİLEŞTİRMEYE DEĞİL KUÇAKLAMAYA

YIKMAYA DEĞİL YAPMAYA GELİYORUZ İNŞALLAH.

Sözlerimi şu dua ile sonlandırmak istiyorum:

Bismillahirrahmanırrahıım

Rabbi Yessir vela tüasir rabbi temmim bil hayr”

Rabbim! zorlaştırma, Kolaylaştır hayır ile tamamla.

Bu duygu ve düşünceler ile kongremizin hayırlara vesile olmasını Cenabı Allah’tan niyaz ediyor bu güzel günde  buraya gelerek Kongremize güzellik katan siz değerli misafirlerime teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum”   ZAFER İNANLARINDIR VE ZAFER YAKINDIR. dedi.

Daha sonra İL başkanı Mustafa  DURMUŞ selamlama konuşmasını yaptı.Yeterli sayıya ulaşan delege listesi seçime geçmeden önce Doğan AYDAL beyin gündeme dair ekonomiden tarıma ziraattan hayvancılığa ve konferansı yer altı ve yer üstü madenlerimizden alakalı konferansı sonrası seçime  geçildi. Seçime bu listeyle geçildi.

İLÇE BAŞKANI: Barış SANDIKCI

1. ÖMER ŞENER 1.    AHMET ALTIN

2. GÜNGÖR ORHAN 2.    ŞENOL ÖMEROĞLU

3. TEMEL AŞIK 3.    SERKAN ÇAKIR

4. HASAN KOCA 4.    YAVUZ KOKOĞLU

5. RESUL ALTIN 5.    MUHARREM ÖMEROĞLU

6. YASİN MİSİR 6.    SELİM ERAYDIN

7. GÖKHAN BAŞARAN 7.    MUSTAFA KARAGÜLLE

8. TANER KARABACAK 8.    ALİ YILDIRIM

9. BİLAL BAŞOCAK 9.    AYHAN ALTUNTAŞ

10. AYHAN NİŞANCI 10.  HALİL DAĞ

11. FATİH KALAYCI 11.  BAYRAM SEVİM

12. ÖZGÜR KOÇAK 12.  SÜLEYMAN ÖZTÜRK

13. ALİ BİRİNCİ 13.  CEMİL AKYÜZ

14. MAHMUT ŞAHİN 14.  ADEM AYVAZ

15. ALPER KOÇ 15.  ŞENOL TUYLU

Seçim sonucu oyların tamamı ile Barış SANDIKCI ilçe başkanı oldu.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: