2 Temmuz 2020 Perşembe
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

ULAŞTIRMA BAKANIMIZI ALKIŞLIYORUZ

17 Mayıs 2020
ULAŞTIRMA BAKANIMIZI ALKIŞLIYORUZ

Akçaabat Kent Konseyi olarak günlerce Akçaabat Sahilinden geçirilmesi düşünülen yolun yanlış olacağını anlatmaya çalıştık. Çözümün “Güney Çevre Yolu” olacağını vurguladık.

Bu konuda çeşitli siyasi partiler, sivil toplum örgütleri, milletvekilleri, Sayın Cumhurbaşkanlığı İletişim Dairesi Başkanı Fahrettin Altun ve Sayın eski Ulaştırma ve AltyapıBakanımıza sorunumuzu aktardık.

Başta Akçaabat Ak parti teşkilatı ve diğer siyasi partiler yanımızda oldu. Akçaabat Belediye Başkanı Sayın Osman Nuri Ekim ve Trabzon Büyükşehir Başkanı Sayın Murat Zorluoğlu bizimle aynı düşünceleri paylaştı. Sayın Valimiz İsmail Ustaoğlu sorunumuza sahip çıktı. MilletvekillerimizAkçaabat Halkının sesine kulak vererek Akçaabat’ımıza sahip çıktı.

Nihayet Sayın Bakanımız Adil Karaismailoğlu’nun ağzından müjdeyi aldık. Sayın Bakanımız Trabzon ile ilgili yapmış olduğu değerlendirmelerde “Akçaabat Sahilinden yol geçirilmeyecek, alternatif yol olarak Güney Çevre Yolu düşünülecek.” İfadelerine yer verdi. Bu müjdeli haberi almak Akçaabat Kent Konseyi yönetim kurulumuzu memnun etti.

Bu sebeple bu müjdeyi bize veren Sayın Ulaştırma Alp yapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’nu alkışlıyoruz.

Kent Konseyimizin gündeme taşıdığı bu meselemize sahip çıkan başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu olmak üzere ilgili Bakanlarımıza,Milletvekillerimize, Trabzon Valimize, Büyükşehir BelediyeBaşkanımıza, Akçaabat Belediye Başkanımız Osman Nuri Ekim’e, İlçemizdeki siyasi parti başkanlarına ve yönetimlerine, sivil toplum örgütlerine, Trabzon ve Ortahisar Kent Konseyi Başkanları ile yönetimlerine, haklı meselemizde arkamızda duran halkımıza, yerel ve ulusal basına teşekkürü bir borç biliriz.

Sayın Bakanımızdan güzel bir haber olarak da “Güney Çevre Yolu” müjdesini en kısa zamanda bekliyoruz.

​​​​​​​​​Akçaabat Kent Konseyi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: