26 Mayıs 2020 Salı
1 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

TRABZON TANITIM GÜNLERİNE AKÇAABAT STANDI DAMGA VURDU

5 Ekim 2019
TRABZON TANITIM GÜNLERİNE AKÇAABAT STANDI DAMGA VURDU

Bu yıl, 03-06 Ekim 2019 tarihleri arasında İstanbul Yenikapı Etkinlik alanında düzenlenen 11. Trabzon Tanıtım Günlerine yılların tecrübesi ile hazırlanıp fuar alanına damga vuran Akçaabat Belediyesi Standı ziyaretçi akınına uğradı.

Bürokratlardan, siyasilere; milletvekillerden belediye başkanlarına ve vatandaşlara varıncaya kadar herkesin uğrak noktası olan Akçaabat Belediyesi standı, misafirlerini tarih kokulu muhteşem Ortamahalle evleri ile karşılıyor; Akçaabat’a özgü yöresel lezzetlerin başında gelen un helvasıyla ağırlıyor; Akçaabat’ı ve Belediye faaliyetlerini anlatan kitaplar hediye ediyor. Profesyonel bir kadro ile Trabzon Tanıtım Günlerinde fark yaratan Akçaabat Belediyesi, hazırladıkları stantla fuar alanının gözdesi olmuş durumda.

Samimiyeti ve güler yüzlüyle misafirperverliğini elden bırakmayan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, standımızı ziyarete gelenlerle tek tek ilgileniyor; hasbihal ediyor.

 

STANTTA HORON DURMADI

 

Karadeniz’in şahlanışı olan horon, horonun eşsiz ezgisi olan davul ve zurna, Akçaabat’ın adını dünyaya duyuran Akçaabat Horon Ekibi, Akçaabat Belediyesi standında hiç durmadı. Karadeniz’in şahlanışı Akçaabat’ın simgesi olan horonun; sert, dik ve ağırbaşlı ayak seslerini duyan İstanbullu hemşehrilerimiz, memleket hasreti çekenler ve Trabzon sevdalıları, standımıza akın ettiler. Standı ziyaret eden misafirler horonun coşkusuna kapıldı.

 

AÇILIŞ YAPILDI

 

İstanbul Yenikapıda düzenlenen 11. Trabzon Tanıtım Günlerinin açılışına TBMM Başkan Vekili Celal Adan, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M.Cahit Turhan, Milletvekilleri, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Fahri hemşerimiz Bayrampaşa Kaymakamı Dr Soner Şenel, İstanbul İlçe Belediye Başkanları, Trabzon İlçe Belediye Başkanları, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat Belediye Başkan Vekili Cevdet Bayraktar, Akçaabat Belediyesi Başkan Yardımcıları Serkan Özdemir ve Ali Güngör, Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, çok sayıda Bürokrat, Basın Mensupları ve Trabzon sevdalısı vatandaşlar katıldı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: