25 Eylül 2020 Cuma
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

TARIMA TAM DESTEK

23 Ağustos 2019
TARIMA TAM DESTEK

DLG Fuarcılık, 22-24 Ağustos 2019 tarihleri arasında Konya’da, Türkiye ve Ortadoğu patates sektörünü bir araya getiriyor. Tarım sektörünün önde gelen isimleri ve üreticilerin yer aldığı fuara Akçaabat Belediyesi, Akçaabat Ziraat Odası ile birlikte katılıyor.

Tarımda sürdürülebilir bir çevre, sağlıklı besinlerin üretilmesi ve tohumdan sofraya ürün kapsamında son teknolojileri tanıtmak gibi amaçlarla düzenlenen fuara Akçaabat’tan 30 kişi katılacak.

Yurt içinde ve yurt dışında birçok yerde düzenlenen ‘Türkiye’nin İlk ve Tek Patates Özel Fuarı’na Akçaabat Belediyesi ile işbirliği halinde katılan Akçaabat Ziraat Odası, her zaman tarıma tam destek verileceğinin mesajını veriyor.

Konu ile ilgili düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “İklimi ve coğrafi konumu nedeniyle tarıma elverişli topraklara sahip olmamıza rağmen dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de Akçaabat’ta da tarım gelişememekte. Biz, Belediye olarak tarım politikalarını daima destekliyoruz. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüz çiftçiye her zaman gerekli bilgi ve desteği sağlamaya gayret ediyor. Teknoloji çağında yaşıyoruz ve gün geçtikçe teknoloji ilerliyor. Bizler, tarımsal faaliyetlerimizi teknolojiyi kullanarak gerçekleştirmeliyiz. Bilinçli ve bilgili üretici yetiştirmeli gelişen teknolojik yöntemleri uygulamalıyız. Yerli ve milli tohumlarımıza sahip çıkmalıyız.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: