23 Mayıs 2020 Cumartesi
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

SANDIKCI’DAN BASIN AÇIKLAMASI

5 Ekim 2019
SANDIKCI’DAN BASIN AÇIKLAMASI

SANDIKCI’DAN BASIN AÇIKLAMASI

YENİDEN REFAH PARTİSİ AKÇAABAT İLÇE BAŞKANI BARIŞ SANDIKCI ‘NIN
CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI BASIN AÇIKLAMASI.

Camiler ve Din görevlileri haftası dolayısıyla Diyanet İşleri Başkanlığı ve Müftülüklerde çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Son yıllarda maalesef yapılan bu etkinlikler daha çok camiler haftası ile sınırlı kalmış ve Din görevlileri kısmı ihmal edildiğini görmekteyiz.

Yapılan kutlamalarda Din görevlilerinin yaşadıkları sorunları dinlemek yerine, tam tersi uygulamalar yapılmaktadır. Kutlamalar konferans haftası şeklinde toplan, dinle ve dağıl şeklinde olduğu görülmektedir.

İşin en vahim yanı ise vatandaşın ve bütün resmi kurumların ‘’bu hafta din görevliler haftasıymış’’ diyerek, ne camilerimize ne de müftülüklerimize uğramatıklarını görmekteyiz.
Yeniden Refah Partisi Partisi olarak neslimizin ve manevi hayatımız mimarı olan din görevlilerine çok büyük bir iş düştüğünün idrakindeyiz. Din görevlisi arkadaşların vekalet ettikleri mevki ve makamın değerini, kıymetini bilmesi acısından sadece bilgili olması yetmez ruhen, bedenen ve ahlaken tam donanımlı olması gerekir. Çünkü nesil sadece bilgi ile değil ahlak ve maneviyatı ile örnek alabileceği büyüklerin izlerini takip eder. Bu vesile ile Diyanet sen Akçaabat ilçe Başkan Sn Hasan Günaydın hocamız başta olmak üzere bütün din görevlilerinin hastasını kutluyor.Görevlerinde başarılar diliyorum..
Barış SANDIKCI
YENİDEN REFAH PARTİSİ AKÇAABAT İLÇE BAŞKANI

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: