18 Şubat 2020 Salı
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Sağlıkçılardan Çevre Günü

5 Haziran 2017
Sağlıkçılardan Çevre Günü

İlçemizde, 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında program düzenlendi.

Akçaabat İbni Sina Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (eski Sağlık Meslek Lisesi) Müdürlüğü’nce 5 Haziran Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında okul bahçesinde bir program düzenlendi.

Saygı duruşunda bulunulması ve ardından istiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda, okul öğrencilerinden Başak Birinci günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı. Birinci konuşmasında,” Doğal çevrenin korunması amacı ile 1972 yılında İsveç’in Stockholm kentinde Birleşmiş Milletler Çevre Konferansı toplandı. Çevre konferansında 5 Haziran gününün Dünya Çevre Günü olması kararlaştırıldı. Her yıl Birleşmiş Milletlere üye ülkelerde 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak değerlendirilir. Ülkemizde bu amaçla 1978 yılında Türkiye Çevre Sorunları Vakfı daha sonra Çevre Müsteşarlığı kuruldu. Başbakanlığa bağlı Çevre müsteşarlığı 5-11Haziran tarihleri arasını Çevre koruma Haftası olarak kabul etti.” İfadelerine yer verdi.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmanın ardından okul öğrencilerinden İlknur Kalaycı, Doğal çevrenin korunması ile ilgili kısa bir konuşma yaptı. Tören Gülsüm Erol’un okuduğu çevre şiiriyle sona erdi.

Törene okul öğrenci ve öğretmenlerinin yanı sıra Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. Alper Kalkışım da katıldı.

 

 

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: