22 Eylül 2021 Çarşamba
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

MUHARREM İNCE AKÇAABAT’TA BASIN TOPLANTISI YAPTI

27 Temmuz 2021
MUHARREM İNCE AKÇAABAT’TA BASIN TOPLANTISI YAPTI

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, ‘Sel Bölgesi’ Rize ve Artvin’de incelemelerde bulunduktan sonra Trabzon’a geldi. 

Trabzon’da basın mensupları ile buluşan İnce, Türkiye gündemine dair açıklamalarda bulundu. 

DAHA ÇOK KAFAMIZA KURU ÇAY FIRTALIRLAR

Doğal Afetlerin, ‘Türkiye’nin kaderi’ olmaması gerektiğini ifade eden İnce, “Doğal afetleri toplum olarak masaya yatırmamız lazım. Japonya’da deprem oluyor, kimse ölmüyor, bizde deprem oluyor yerle bir oluyor. 

Bunları konuşmalıyız. Kader deyip geçemeyiz. Kader, mücadele etmektir, aklı bilimi fenni kullanmaktır. 

Bunları kullanmadığımız müddetçe, daha çok kafamıza kuru çay fırlatırlar. 

Çay bölgesinde insanlara, çay fırlatılmasını anlayabilmiş değiliz. Demekki gerçeklikten bu kadar kopmuşlar, sırça saraylarında yaşamaya öyle alışmışlar ki, çay bölgesinde suyu olmayan insanlara çay fırlatılmasının, o insanların dertlerinin dinlenmek yerine otobüsün üstüne çıkıp kafalarına taş atar gibi çay atmalarını hayretle izledik” diye konuştu. 

MÜLTECİ SORUNU.. 

Mülteci sorunu ile ilgili de konuşan İnce, “Göçmenler, mülteciler, sığınmacılar konusu. Artık sokakta 10 kişiden birisi sığınmacı. Buna çözüm bulmak lazım. Türkiye’nin sınırları kevgire dönmüş. Yol geçen hanı gibi, kafileler halinde 3 bin km uzaktan, Afganistan’dan insanlar Türkiye’ye akın akın yollarda. 

Erdoğan’ın, Biden ile görüştükten sonra, ne anlaşma yaptıktan sonra bilmiyoruz. ‘Gönder mi’ dediler.. Akıl sır erecek gibi değil. Türkiye AB 3 kuruş para versin, Türkiye tampon bölge olsun. Avrupa’da Başbakanlar bizi aşağılayan, açıklama yapıyor. Türkiye çöplük değildir, tampon bölgede değildir. Bu konuda yapılan açıklamalara biz Memleket Partisi olarak şöyle diyoruz. Bizim çözümümüz şudur. Erdoğan 4 parmağını gösteriyordu. Yıllarca Rabia dedi. Bugün 4 parmağını göstermiyor. Neden, Sisi ile anlaştı. Sisi ile anlaştığına göre 4 parmağını göstermesine gerek kalmadı. 

ESAD İLE ANLAŞMALI

Sisi ile anlaştığına göre Esad ile de anlaşmalı. Şam’a büyük elçi atamalı, barışçıl yollarla bu insanları evlerine geri göndermeli. Bir ülke düşünün bayramda 10 binlerce insan sınırdan geçiyor, Suriye’ye dönüyor, bayramdan sonra dönüyor. Bayramda gidiyorsan, orada yaşayabilirsin. Türkiye Cumhuriyeti yol geçen hanı değil ki.. 

Biz iktidar olduğumuzda Suriye’nin resmi yönetimi ile masaya oturacağız, karşılıklı büyükelçi atayacağız, onların güvenliklerini sağlayarak nasıl bayramda memleketlerine gidiyorsa, bayramdan sonra da güle oynaya memleketlerine göndermenin yolunu arayacağız. 

Türkiye’nin başına büyük belalar açacak bu ilerde” dedi. 

Böyle giderse, yakında yine kapanırız biz. Yakında yine kapanızı. Konuda, bir zaafiyet görüyorum. Yani, yeterli önlemlerin alınmadığı, tamam anlıyorum. Para yok, turist gelsin de nasıl gelirse gelsin. Aşı yok, kontrol yok. Yeter ki para gelsin. Bu mantık doğru mantık değil.

Bile bile lades olmaz. Ekonomi çok kötü. 2018’de Erdoğan Cumhurbaşkanı olduğundan bu yana 3 milyon kişi işini kaybetti. Ben o günlerde demiştim. “Erdoğan bir daha seçilirse dolar 8 – 10 TL olacak demiştim. “Ver yetkiyi gör etkiyi” demişti. Hiç bir etkiyi görmedik

Dünyada Türkiye gibi ülke yok. Hem döviz yüksek, hem faiz yüksek, hem enflasyon yok. 3’ü birden olmaz. 3’ü birden yüksek olan başarabilen tek kişi Erdoğan. Biri yükselirse, diğeri düşer. 

Bir kötü durum daha var. Mesela benim rekortmen oldğum konu var. Medya ambargosu. İktidar medyasında da yer bulamıyoruz, muhalefet medyasında da yer bulamıyoruz. Medyanın yüzde 90’ı iktidarın elinde. Yüzde 10’u muhalefetin. İktidarı eleştirirsen iktidar medyasında yer alamazsın. Muhalefet medyasında ise hiç alamazsın. Mesela Halk Tv’ye hiç çıkamazsın. 

Bundan sonra ki açıklamanı medyaya ters dönerek yapacağım. Burada yerel basını kast etmiyorum. 

İktidar basın ilan kurumun kulanıyor. 

Bir yanda yandaş medya, bir yanda candaş medya, bir yanda fondaş medya. Bizim iktidarımızda yandaş olmayan, fondaş olmayan, candaş olmayan medyanın yerini açacağız” dedi. 

85 MİLYON ÇAY İÇİYOR, ÇAYKUR ZARAR EDİYORSA… 

Fındık ve çay ile ilgili konuşan İnce, “85 Milyon çay içiyorsa, ÇAYKUR zarar ediyorsa, 2 şey akla gelir. Bir hırsızsınız, iki beceriksiziniz. ÇAYKUR zarar ediyorsa, benim başka bozuk paraya aklım ermez. Bir iki hırsızsınız, iki beceriksizsiniz. Çay bu bölgenin ürünü değil mi? Mersinli, Edirneli, Karslı içiyor mu? 85 milyon çay içiyor, ÇAYKUR zarar ediyor. Ya beceriksizsiniz, ya hırsız.. 

Dünyada yüzde 657ini fındığın biz üretiyoruz. Nasıl oluyor, fiyatı Hamburg halinde belirleniyor. Siz necisiniz? Bostan korkuluğumusunuz. 

20 seneden, dünyada yüzde 65’ini ürettiğimiz fındığı dünyada marka yapamayan, Türkiye’yi yapamaz” dedi. 

TRABZON’U ANADOLU’NUN İÇLERİYLE BAĞLAYARAK.. 

İnce, “Trabzon kimlikli olan bir kent. Bu yoksuluğu hak etmiyor. Yapılması gereken Anadolu’nun içleriyle demir yollarıyla bağlamak. Buradan da dünyaya açmaktır. Tıpkı Konya’yı Mersin ile bağlamak neyse burayı da Trabzon’u Anadolu’nun içleriyle bağlayarak bu ülkeyi kalkındırabiliriz” diye konuştu.

kaynak:61saat

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: