9 Mayıs 2021 Pazar
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

MISIR “BU YOLLARDA DAHA KAÇ CAN YANACAK”

24 Nisan 2021
MISIR “BU YOLLARDA DAHA KAÇ CAN YANACAK”

İYİ Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır, Akçaabat Yaylacık mevkiinde meydana gelen trafik kazası sonrası bir açıklama yaptı, “Bu yollarda daha kaç can yanacak, acilen tedbir alınmalı.” dedi.

Yaptığı açıklamada, son zamanlarda bölgenin trafik kazaları ile gündeme gelmeye başladığını belirten Mısır, ”İstiyoruz ki trafik kazalarından artık canlar yanmasın. Ne yazık ki, yaşanan acılara her gün bir yenisi daha ekleniyor. Yaya hataları, şoför hataları vb. gibi etkenler var elbet. Ancak, kazaya  sebebiyet vermeyecek altyapı çalışmaları ve teknik çalışmaların da eksiksiz yapılması gerekmektedir. Yaylacık mevkiinde gerçekleşen kaza oradaki ilk kaza değil. Daha öncede kazalar oldu, acılar yaşandı, ancak herhangi bir önlem alınmadı. Vatandaşlar ya hızla akan trafiğe rağmen karşıdan karşıya geçiyor; ya da yavaşlayan trafikte araçların aralarından geçiyor. Araçlar her zaman durmuyor ya da duramıyor. Nitekim 22 Nisan Perşembe günü yaşanan kazada anne kız yavaşlayan trafikte araçların arasından karşıdan karşıya geçmeye çalışırken, diğer şeritten gelen kamyoneti görmüyor ve kaza oluyor. Allah bu acıları bir daha yaşatmasın.” dedi.

Trafik kazalarının önüne geçmek için gerekli çalışmaların yapılması gerektiğini söyleyen Mustafa Mısır, açıklamasında şu ifadelere yer verdi, “Son yıllarda trafik kazaları çok can yakmaya başladı. İlçemizde özellikle Yaylacık sahil yolu bölgesi, Trabzon Üniversitesi bölgesinde bu kazalar oldukça fazla. Gerek kavşakların yetersizliği gerek alt geçit, üst geçitlerin yetersizliği, gerek bölünmüş yolların olmayışı, bunun yanında yolların yetersiz ve alternatifsiz olması da kazaların gerçekleşmesine sebebiyet verebilmektedir. Ulaşımda yapılacak çalışmalar ve düzenlemelerin trafiği rahatlatacağı gibi, başka acıların yaşanmasının da önüne geçeceği açıktır.”

Trafik sorununun çözümünün Güney Çevre Yolu Projesi olduğunu vurgulayan İYİ Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır, “Akçaabat’ın trafik sorununun kısa vadede çözülmesi gerekmektedir. Bunun için de; Düzköy Kavşağı, Söğütlü Trabzon Üniversitesi kavşağı ve Pulathane yolunun tamamlanması gerekmektedir. Akçaabat’ta yaşanan trafik sorununun uzun vadedeki çözümü ise Güney Çevre Yolu’dur. Milletvekilimiz Sayın Hüseyin Örs başta olmak üzere İYİ Parti olarak her fırsatta ve her mecrada bunu söyledik, söylemeye de devam edeceğiz. Güney Çevre Yolu Akçaabat için de Trabzon için de elzemdir. Akçaabat’ın güneye açılması, büyümesi, özellikle yaz aylarında çileye dönüşen trafikle birlikte şehrin önünün açılması için çare Güney Çevre Yolu’dur. Deniz dolgusu ile sahillerimizin yok edilmesi çözüm değildir. Diğer komşu iller çevre yolunu yaptı ancak biz halen daha konuşmaktan öteye geçemedik.” ifadelerini kulllandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: