13 Temmuz 2024 Cumartesi
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

MENEMEN TİYATRO ÇALIŞTAYI

19 Aralık 2017
MENEMEN TİYATRO ÇALIŞTAYI

Akçaabat Belediye Tiyatrosu faaliyet alanını genişletti. Belediye tiyatromuz, İzmir’in Menemen ilçesinde düzenlenen çalıştaya davet edildi.

Menemen Belediye Tiyatrosu (MEBET) tarafından 12-13 Aralık tarihlerinde düzenlenen “Tiyatro Festivali Yapmak Çalıştayı”, kendi kentlerine sanat taşıyanları Menemen’de buluşturdu. Türkiye’de bir ilk olarak Menemen Belediyesi Tepe Sosyal Tesisleri’nde düzenlenen Çalıştay’a, usta oyuncu Tamer Levent ve Türkiye’de gerçekleştirilen 33 tiyatro festivalinin temsilcileri katıldı. Çalıştaya, Akçaabat Belediye Tiyatrosu ve Erol Günaydın Tiyatro Günleri adına, Akçaabat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü personeli Şule DEMİRKIR katıldı.

Ayrıca; İzmir Devlet Tiyatrosu, Tiyatro Gazetesi, Oyun Yazarları ve Çevirmenleri Derneği, Karadeniz Tiyatrolar Birliği Derneği, Kıyı Ege ve Ege Tiyatrolar Birliği, Bağımsız Tiyatro Birliği, Tiyatro Platformu, Tiyatro Oyuncakları Meslek Birliği, Engelsiz Sanat Birliği, Devlet Tiyatroları Opera ve Bale Çalışanları Yardımlaşma Vakfı, Sahne Dergisi, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı, Kadıköy Tiyatroları Platformu, Mersin Tiyatro Derneği, Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Birliği de çalıştaya katılan sanat kurumları oldu. 4 oturumdan oluşan çalıştay süresince, Türkiye’de düzenlenen tiyatro festivallerinin temsilcileri tecrübelerini paylaştı.

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: