16 Temmuz 2020 Perşembe
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

KULLANILMIŞ KIYAFETLER ‘KUMBARALAR’ SAYESİNDE HAYAT BULUYOR

19 Ekim 2019
KULLANILMIŞ KIYAFETLER ‘KUMBARALAR’ SAYESİNDE HAYAT BULUYOR

Akçaabat Belediyesi tarafından hayata geçirilen proje ile giysi kumbaralarında toplanan kıyafetler, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak.

‘Giysilerinize Bir Şans Daha Tanıyın’

Kullanılmış kıyafet ve ayakkabı kumbarasında biriken kıyafetler, toplanarak geri dönüşüme katkı sağlamak ve ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatmak amacıyla belediye ve vatandaşların işbirliği ile ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak; giyişler tekrar kullanılabilmiş olacak.

Konu ile ilgili düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, belediye olarak geri dönüşüme büyük önem verdiklerini söyledi.

Daha önce geri dönüştürülebilir ürünlerin çöpe atılmaması için geri dönüşüm çöp kutuları ve atık pil kutularını yaygınlaştırdıklarını hatırlatan Başkan Ekim, şimdi de kullanılmış giysilerin ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için giysi kumbaralarını faaliyete geçirdiklerini belirtti.

Türkiye’de hayat standartlarının yükselmesiyle birlikte insanların, kıyafetlerini, kullanılabilir halde olmasına rağmen kullanmadıklarını vurgulayan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, ” Buradan hareketle ‘Giysilerinize bir şans daha tanıyın’ kampanyası adı altında kullanışmış giysi ve ayakkabı kumbaralarını oluşturduk. ” dedi.

Başkan Osman Nuri Ekim, kumbaralar sayesinde vatandaşların, kıyafetlerin geri dönüşümünü sağlayabileceklerine dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Vatandaşlarımız, ihtiyaç fazlasını değerlendirmek isterlerse biz emirlerindeyiz. Hem yardımlaşmayı arttırıyoruz hem de ihtiyaç sahiplerine ulaşmasını sağlıyoruz. İmkanı olan vatandaşlarımızın, ihtiyaç sahiplerine ulaşması için aracı oluyoruz. Biz sadece aracıyız. Bu desteği verenlere yürekten teşekkür ederim. Onların sayesinde kıyafetler ikinci bir hayat buluyor ve ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. Zaten projenin amacı da bu.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: