17 Şubat 2020 Pazartesi
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

KETEM Mahalleleri Gezecek

23 Kasım 2016
KETEM Mahalleleri Gezecek

T.C. Sağlık Bakanlığı Trabzon Halk Sağlığı merkezine bağlı KETEM (Kanser Erken Teşhis Tarama Ve Eğitim Merkezi) Akçaabat görevlileri Akçaabat’ın tüm mahallelerini gezerek bayanların kansere yakalanma risklerini önlemeye çalışıyor.

Akçaabat KETEM merkezi doktoru Semiha Aydın ve hemşire Nuray Akgün Akçaabat muhtarlar derneğinde başkan Eyüp Gedikli ve muhtarlarla bir toplantı yaparak mahallelerde kanserden korunma konusunda bilgilendirme ve kanser taraması yapmak istediklerini söylediler.

Toplantıda konuşan KETEM doktoru Semiha Aydın” Akçaabat’ın genelinde 40 ­69 yaş arası meme, 30­65 yaş arası rahim ağzı, 50­70 yaş arası kalın bağırsak kanserini önlemek amacıyla tarama yapmak istiyoruz. Belli bir program dahilinde tüm mahallelerimizi gezerek önce kısa bir bilgilendirme toplantısı yapacağız. Daha sonra kendi araçlarımızla muayeneye götürüp geri getireceğiz.   Bu konuda bayanların çekinmeden toplantılarımıza, daha sonrada muayeneye gelmelerini istiyoruz. Erken teşhisin hayat kurtardığını unutmayalım” dedi. Akçaabat muhtarlar derneği başkanı Eyüp Gedikli ise” ilçe merkezine uzak mahallelerde oturanlar için güzel bir fırsat. Kanser konusunda bilgilendirilecekler ve ücretsiz muayene olacaklar. Tüm mahalle muhtarlarımız bu konuya hassasiyetle bakmalarını bekliyorum.” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: