26 Şubat 2021 Cuma
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Kayıp Eşyalar Sahiplerini Bekliyor

13 Mart 2017
Kayıp Eşyalar Sahiplerini Bekliyor

Akçaabat Belediyesi, Zabıta Müdürlüğü’nde biriken kayıp ve unutulan eşyalar sahiplerini bekliyor.

Zabıta Müdürlüğü kayıp eşya bürosunda nüfus cüzdanları, ehliyet, araba anahtarı, çanta, cüzdan, kredi kartları, gözlük, ev anahtarları, cep telefonları ve para çoğunlukla bulunanlar arasında yer alıyor. Gerek duyarlı vatandaşların bizzat getirdikleri, gerekse zabıta ekiplerinin buldukları eşyalar teslim alma tutanağı ile kayıt altına alınıyor.

Zabıta ekiplerince bulunan veya vatandaşlar tarafından bulunarak teslim edilen eşyaların sahiplerine ulaştırılabilmesi için eşyasını kaybetmiş olan kişilerin Akçaabat Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne başvuruda bulunmaları gerekiyor. Bulunan eşyalar sahiplerine yine bir tutanak ile teslim ediliyor. 2016 yılı içerisinde bulunan toplam paranın 16,546 TL’ si Belediyenin hesabına aktarıldı. 8,500 TL para ise parasını kaybeden vatandaşa tutanakla birlikte iade edildi.

Akçaabat Belediyesi Zabıta Ekipleri vatandaşlara çağrıda bulunarak unutulan eşyaların sorgulanması için Alo Zabıta 153 veya 227 13 00 numaralı telefonun aranmasının yeterli olduğunu belirtti. Zabıta ekipleri eşyası o an olmayan vatandaşlara ise ekipler tarafından bilgileri alınarak ileri ki bir tarihte eşyası bulunursa teslim edildiğini vurguladı. Yetkililer kayıp eşyaların sahibine ulaşmak için bir adres veya telefon numarasını arayarak vatandaşa ulaşabildiklerini de açıkladı.

z

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: