17 Haziran 2024 Pazartesi
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

İYİ PARTİ’DEN GÖRKEMLİ TÖREN

2 Şubat 2019
İYİ PARTİ’DEN GÖRKEMLİ TÖREN

İyi Parti Akçaabat Belediye Başkan Adayı Osman Akbulut’u Erol Günaydın Konferans salonunda yapılan Aday tanıtım toplantısı ile tanıttı.

Aday tanıtım toplantısına İYİ Parti İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs, CHP Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, CHP İl Başkanı Güzide Uzun, İyi Parti İl Başkanı Azmi Kuvvet, İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Atakan Aksoy, CHP İlçe Başkanı Musa Hacıoğlu, İyi Parti İlçe Başkanı Mustafa Mısır partililer ve çok sayıda davetli katıldı.

Folklor grubunun horon gösterisi ile başlayan programda İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ”Biz sadece İyi Parti ve Cumhuriyet Halk Partisi olarak değerlendirmemeliyiz. Akçaabat’ı seven herkes Osman kardeşimizin yanında olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum.”

Ardından Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya ”Sizlerin yüzünde ki ifadeyi, mutluluğu görünce diyorum ki bu maya tuttu, bu iş olacak. Hep birlikte ülkemize, şehrimize, Akçaabatımıza sahip çıkacağız. Siyaseti uyum içerisinde yapacağız.”

İYİ Parti Akçaabat Belediye Başkan Adayı Osman Akbulut ”Siyaset kimisi için zenginliğe giden bir yol,Kimisi için gücün anahtarı. Kimi siyasetçi geçinir, kimi siyasetten geçinir.Fakat bir de özlediğimiz siyaset var. Bizim geleneğimizin siyasetten anladığı şey var. Şairin “her şeyi tutan bir şey” diye tarif ettiği o sır, o hakikat.Bizim hakikatimiz bu:

Siyaset borç ödemektir. Evet, bizim siyasetten anladığımız kazanmak değil, ödemek. Almak değil, vermek.

İzninizle açayım.Köyümüz, ilçemiz, şehrimiz, nihayet ülkemiz… Bunların bizim üzerimizde hakkı vardır.İşini layıkıyla yapan memurun, toz toprak içinde aylarca çalışıp mahsul alan, soframıza ekmeği koyan çiftçinin, kara günde yanımızda duran komşumuzun, sabah selamlaştığımız, tebessümüyle günümüzü güzel geçirmemize vesile olan hemşerilerimizin…Bunların hepsinin üzerimizde hakkı var. İnsanoğlu cemiyetiyle yaşar, cemiyetiyle var olur. O cemiyet içinden kimi evlatlar da, cemiyetin düzeni, dirliği daim olsun, uyum sürsün diye, idari görevlere namzet olurlar.

Bu göreve namzet olan, görevleri üstlenen, diğerlerinden üstün değildir.

Herkes gibi o da, diğerlerine muhtaçtır. Onların mesleğiyle, emeğiyle ve duruşuyla ödediği borcu, bir vazife üstlenerek öder.Huzurunuzda ifade etmek isterim ki, ben güzel ilçemizin daha da güzel olması, mayasındaki cevheri tam olarak ortaya çıkarması için bir vazifeye namzet oldum, talip oldum.Sizler buraya gelerek şeref verdiniz. Varlığınızla bana iltifat ettiniz.

Ben de bismillah dediğimiz bu günde beni yalnız bırakmayan hemşerilerime layık olacağımın sözünü vererek adaylığımı ilan ediyorum.

Akçaabat’ın yetiştirdiği, bu toprağın bir evladı olarak, doğduğum, büyüdüğüm, yaşadığım toprağa borcumu ödemek istiyorum.Hep özlediğimiz, keşke şöyle olsa dediğimiz siyaseti ilçemize yeniden getirmek istiyorum.Komşuluk hakkına, hemşerilik hukukuna saygılı, bütün renklerimizi bağrına basan, ortak akılla evlatlarımıza kalacak rahmet eserleri var etmeye çabalayan bir başkan olmak…

Hayalim, hedefim, vizyonum budur.

Memleketin tamamına bir gerginlik havası hakim.Kavga dili, küfür, kıyamet, itham, iftira havada uçuşuyor.Fakat biz böyle değildik.Biz değil miydik aslanla ceylanı koynunda barıştıran? Biz değil miydik her dinden, dilden, ırktan, renkten insanı bir sancak altında cem eden, bir eden?Bize nice badireden, savaştan, işgalden, ihanetten geçerek miras kalan bu toprağın mayasına, ruhuna ve evladına bu muamele reva mıdır? ,Kul hakkı değil midir!!!Bu topraklar bize vatan olduysa kılıcımızın mahareti kadar, gönlümüzün zenginliği, aklımızın keskinliği sayesindedir.Elimiz yalnızca kılıç tutmayacak. Gönlümüz misafir kabul edecek, aklımız ufkun ötesine uzanacak.Şiarımız, edebimiz, ahlakımız da budur.

Bu doğrultuda mayamızda var olan kardeşlik ve birlikte çalışmak, beraber başarmak “bizim için biz olmak duygusu ve kararlılığıyla” tüm yurdumuzu kapsayacak bir işbirliğine giriştik.

Bu iş birliği çerçevesinde bütün Milli Kuvvetleri Millet İttifakımızda bütünleştirdik. Tüm yurdumuzun kalbi vatanından ve milletinden yana olana güzel insanları, yanlışa yanlış diyebilen doğruyu da sonuna kadar destekleyen bir oluşum meydana getirdik. Partizanlık fikrinden uzağız.Birbirimizi tamamlamak, bize unutturulmak istenen değerlerimizi yeniden hayata geçirmek hedefindeyiz. Bölünürsek yok oluruz, bölüşürsek tok oluruz” atalar sözümüzün içini dolduracağız. Her partiden aramızda bulunan kardeşlerime sesleniyorum : Kutuplaşma yok. Ayrımcılık yok. ötekileştirme yok. Milletimiz ve milletimizin geleceği için birlikte tek yumruk olarak mücadele etmek var. 

 

Bir ektiğimize onlar veren bu toprak, unuttuğumuz samimiyeti, merhameti ve ehliyeti yeniden hatırlarsak, bize vefasızlık etmez.

Bize Allah’ın izniyle daha fazlasını verir.İşte bu düşünceyle yola çıkıyoruz.Sizlere de çağrı yapıyorum…Gelin bu işin elinden tutun.Akçaabat’tan bir yola düşelim, Türkiye’ye örnek olalım.Hem belediyecilikteki başarımızla, koyduğumuz eserlerle, hem de üslubumuzla, terbiyemizle, ahlakımızla.Gelin memleketin bu güzel ilçesi, yepyeni bir siyaset usulünün ve dilinin mayalandığı beşik olsun.Gelin kısır siyasetin kirli ve dar alan oyunlarından çıkalım, peşimizden bütün vatandaşların berrak bir pınar gibi akacağı bir oluk açalım.Hep beraber bu işin ucundan tutalım.

 

Biz bu yola aşkla çıktık.

Neler yapmak istediğimizi de, nasıl yapmak istediğimizi de anlattık.Seçime kadar ilçemizi sokak sokak gezip bunu anlatacağız.Sonrası seçmenin, hemşerilerimizin teveccühü, Cenab-ı Allah’ın takdiridir.Fakat hepsinden önce hayır duanıza talibim.Bugün zatımı yalnız bırakmadığınız için sizlere teşekkür ederim.Hayır dualarınızla, bismillah diyerek bir yola çıkıyoruz.Gayret bizden, tevfik Allah’tandır.”

 

 

 

Anahtar Kelime: , , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: