26 Şubat 2021 Cuma
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

İYİ PARTİ AKÇAABAT, ESNAFIN YANINDA!

9 Ocak 2021
İYİ PARTİ AKÇAABAT, ESNAFIN YANINDA!

“BORCU, MALINDAN DAHA FAZLA!”
“BU SESE KULAK VERİN…”
İyi Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır, İYİ Parti Grup Başkanvekili Aslan Güner ve yönetimi halkın derdine çare aramaya, sesini duyurmaya devam ediyor. Esnaf ziyaretlerini sürdüren Başkan Mısır, esnafın ekonomik olarak çok zor durumda olduğuna dikkat çekti.

İyi Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır ve yönetimi esnaf ziyaretlerini sürdürüyor. Özellikle pandemi sürecinde ekonomik olarak büyük zorluklar yaşayan esnafın derdini dinleyen Başkan Mısır, hükümetin bu konuda acilen bir şeyler yapması gerektiğini belirtti.

“ESNAFIMIZ İSYANDA!”
Başkan Mustafa Mısır, esnafın dükkanları kapalı iken ve yahut yarı zamanlı çalıştıklarında giderlerin devam etmesi ve giderleri karşılayamaz hale geldiklerini dile getirdiklerini ve faizsiz ötelemeli kredi taleplerini ilettiklerini ifade etti.
“ESNAFIN SESİNE KULAK VERİN…”
Kapalı olduklarında dahi kira stopajı veren esnafın en azından bu süreç bitene kadar bunun kaldırılmasını talep etiğini belirten İyi Parti Akçaabat İlçe Başkanı Mustafa Mısır, şunları söyledi:
“Şu ana kadarki esnaf gezilerinde maalesef dükkandaki malından daha az borcu olana çok az rastladık. Esnaf, dükkanını açık tutabilmek için sürekli ilave borçlanıyor. Borcu da borçla ödüyor. Bu sürdürülebilir bir durum değil.
İYİ Parti olarak, esnafımızın vadesi gelen kredi borçlarının 1 yıl uzatılmasını, uzatmadan kaynaklanacak faizin Hazine tarafından ödenmesini talep ediyoruz. Pandemi sürecinde verilen krediler adil dağıtılmadı. Vatandaşa soruyoruz birçoğu ‘kredi alamadık’ diyor.”
“ŞEFFAFLIK LÜTFEN…”
Fakirlikle mücadele eden değil, fakirliği yöneten, fakirliğiyle övünülmesi gerektiğini öğreten bir sistemle karşı karşıya olunduğunu ifade eden Başkan Mısır sözlerini şöyle tamamladı:
“Esnaf içinde bulunduğu durumdan oldukça şikayetçi. Özel izinle dükkanını açtığını söyleyen birçok işletmeci, salgın sürecinde işlerinin 3’te 2’ye düştüğünü söyledi. Kapalı olan esnafımızın hâli ise içler acısı. Özellikle servisçi, kantinci, esnafımız, kıraathane, lokanta işletmecilerimiz evini geçindiremeyecek seviyede. Şu anda esnaf içinde boşanmalar, aile davaları, alacak verecek kavgaları başladı. Devlet esnafa yeterli ekonomik destek paketi vermezse çok cenaze kaldırırız. Cenazeden kastım kapanan mekan. Bu anlamda çok cenaze kaldırırız bu gidişle.”
Başkan Mustafa Mısır, esnaf ziyaretlerinin süreceğini ve vatandaşın sesi olmaya devam edeceklerini ifade etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: