24 Kasım 2020 Salı
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Hıdırnebi’ye Pazar yeri mi geliyor?

1 Haziran 2017
Hıdırnebi’ye Pazar yeri mi geliyor?

Akçaabat Belediyesi Meclisi Haziran ayı toplantısının ilk oturumu yapıldı.

Hasan Saka Toplantı Salonunda Şefik Türkmen Başkanlığında yapılan toplantıda, ilk olarak gündem dışı konulara yer verildi.

İlk olarak, Hıdırnebi’de Pazar yerlerinin oluşturulması ve mevcut iş yerlerinin ruhsatlandırılması ile ilgili çalışmanın yapılmasının gündeme alınması  konuşuldu.

Hıdırnebinin her geçen gün şöhretinin arttığından bahseden Başkan Türkmen,” Şimdi yaz geliyor. Araplar tarafından bilhassa Hıdırnebi’ye çok talep var. Ancak Hıdırnebi’de de sıkıntılar var. Bizim orada onlara hizmet yapacak alt yapımız yok. Çok eksik var. Mesela orada Pazar yeri gibi bir yer oluşturulabilir. Eski yapılmış binalara adam lokanta açmış jandarma gelip soruyor ruhsatın var mı diye. Ruhsat olmayınca da bize hemen bir yazı yazıyorlar, gerekli işlemin yapılması diye. Tabi gerekli işlem de kapatmak oluyor. Böyle kapattığımız yerler var. Bu konuda da bir araştırma yapmamız lazım. Bu konuda hem bize hem de uygulayan memurlara bir mesuliyet gelmeden ne yapabiliriz diye çalışma yapmamız gerekiyor. Bunların da gündeme alınması yaylada Pazar yerlerinin oluşturulması ve mevcut işyerlerinin ruhsatlandırılması ile ilgili çalışmanın yapılması gündeme alınmasını oylarınıza sunuyorum”  dedi.

Yaylada Pazar yerlerinin oluşturulması ve mevcut işyerlerinin ruhsatlandırılması ile ilgili çalışmanın yapılmasının görüşülmesi konusu oy birliğiyle kabul edilerek gündeme alındı.

Anahtar Kelime:
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: