24 Eylül 2020 Perşembe
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

HIDIRNEBİ’DE KAR VE HORON ŞENLİĞİ

24 Ocak 2020
HIDIRNEBİ’DE KAR VE HORON ŞENLİĞİ

Akçaabat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nceorganizasyonu yapılan ve ilk olması bakımından da önemli “Kar ve Horon Şenliği” 02 Şubat 2020 Pazar günü saat: 11.00’de Hıdırnebi Yaylası Merkez Camii yanındaki alanda düzenlenecek.

Etkinlikte; davul zurna ile kemençe eşliğinde horon halkaları kurulacak, mini yarışmalar düzenlenecek, ressamların katkıda bulunacağı, Trabzon off-road kulübünün yanı sıra yöresel sanatçıların katılımı ile de halka dolu dolu müzik şöleni yaşatılacak.

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim etkinlikle ilgili yaptığı konuşmada, ” Güzide ilçemiz Akçaabat’ımızın HıdırnebiYaylasında kış turizmini geliştirmek amacıyla yeni bir festival başlatıyoruz. Hıdırnebi doğasıyla ve kartpostallık görüntüsüyle yerli ve yabancıların uğrak noktası haline gelmiş bir yer. Biz de Kar ve Horon Şenliği adını verdiğimiz, çeşitli etkinliklerin olacağı ve renkli görüntülere sahne olacak festivali halk ile buluşturuyoruz. Bu vesileyle, ilk kez gerçekleştireceğimiz etkinlikte keyifli vakit geçirmek isteyen tüm vatandaşlarımızı Hıdırnebi Yaylamıza davet ediyorum.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: