17 Şubat 2020 Pazartesi
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

HER ŞEY ‘SAĞLIKLI BİR NESİL’ İÇİN

15 Eylül 2018
HER ŞEY ‘SAĞLIKLI BİR NESİL’ İÇİN

Koşabiliyorken koş projesi Trabzon’da köyden kente her yere yayıldı. Akçaabat’ta kadınlar, Düzköy’de ise inşaat işçileri bilek güreşi yaptı, stres ve yorgunluklarını, sporla attı.

Trabzon Gençlik ve Spor İl–İlçe Müdürlükleri, onlarca proje hazırlayıp herkesi spor yaptırmaya çalışıyor. Sporu her kesime ulaştırmak için son 3 yılda 18 ayrı proje hazırlayan Trabzon Gençlik ve Spor İl–İlçe Müdürlükleri, on binlerce kişiyi salonlarda, sahalarda sporla buluşturdu.  Birbirinden önemli projelerle öğrenciler 12 branşı uygulamalı eğitimle öğrendi, yaşlılar aerobik yaptı, yayladaki çocuklar ve engelliler yüzdü, Kur’an kurslarındaki çocuklar basketbol, kız öğrenciler hentbol oynadı, kimsesiz çocuklar salonlarda hem spor yaptı, hem eğlendi.

KOŞABİLİYORKAN KOŞ PROJESİ

Öte yandan Spor Genel Müdürlüğü tarafından her yaştan insanın hareketsiz yaşam yerine spor yapmasını sağlamak amacıyla başlatılan ‘Koşabiliyorken Koş’ projesi ile de Trabzon’da 7’den 70’e herkes sporla buluştu. Düzköy’den Maçka’ya, Of’tan Yomra’ya, Akçaabat’tan Araklı’ya kadar her ilçede onlarca etkinlik yapıldı. Yaylada kadınlar ip atladı, yaşlılar dart attı, gençler bilek güreşi ile neşeli anlar geçirdi. Projelere polislerden mahkumlara, inşaat işçilerinden öğretmenlere, askerlerden köylü kadınlara kadar her kesime ulaşıldı.

 

 

Anahtar Kelime: , ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: