26 Şubat 2021 Cuma
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

GÜNER TRABZON HALKI İÇİN İNDİRİM İSTEDİ

11 Ocak 2021
GÜNER TRABZON HALKI İÇİN İNDİRİM İSTEDİ

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl ki ilk toplantısında konuşan Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Aslan Güner, Trabzon halkı için su fiyatlarında indirime gidilmesini istedi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nde yılın ilk meclis toplantısı bugün gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, gündem maddelerinin görüşülmesinden önce belediye tarafından yürütülen projelerin son durumlarına ilişkin bilgilendirmelerde bulundu. Başkan Zorluoğlu’nun Ortahisar İçme Suyu Projesi’ne ilişkin bilgilendirmesinin ardından gündem dışı söz alan Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Aslan Güner, Trabzon halkı için su fiyatlarında indirime gidilmesini istedi.

CİMER’E Mİ YAZAYIM?

Su fiyatlarına yönelik indirim talebini dile getirirken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın geçtiğimiz aylarda açılışını yaptığı Gaziantep’in 2050 yılına kadar içme suyu ihtiyacını karşılayacak Düzbağ İçme Suyu Projesiyle sağlanan tasarrufun vatandaşlara yüzde 20 indirimli su olarak yansıyacağını anımsatarak, “Hepimizin bildiği üzere Cumhurbaşkanımız suda sağlanan tasarrufun neticesinde Gaziantep’te su fiyatında yüzde 20 indirime gidileceğini duyurdu. Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak bizim de sağlanacak tasarruflar akabinde su fiyatında indirime gitme ihtimalimiz, bu tasarrufu Trabzonluya yansıtma ihtimalimiz yok mu? Bu konuda ne yapmalıyım CİMER’e mi yazmalıyım?” diye sordu.

SÖZ KONUSU DEĞİL

Başkan Zorluoğlu ise Güner’e suda indirimin mümkün olmadığını söyledi. Zorluoğlu cevabında şu ifadelere yer verdi: “Ortahisar İçme Suyu Projesine yeni başladığımız ve henüz Trabzon’da kayıp kaçak oranında istenilen seviyelere düşmediğimiz için  henüz mümkün değil. Biz Trabzon Büyükşehir Belediyesi olarak pahalı su veren illerden değiliz. En ucuz su veren illerden birisiyiz. Ancak elbette suyun iletim maliyeti ve dağıtım maliyeti azalırsa bu projenin sonunda bizde Gaziantep’te verdiğiniz örnek gibi örnek yaşayabiliriz. Şu anda böyle bir şey söz konusu değil. Sistemi yeni kuruyoruz. 2023’de içme suyunun kayıp kaçak oranını normal sınırlara çektiğimizde o manada indirime gidebiliriz.”

 

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: