29 Temmuz 2021 Perşembe
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

GÜNER AKÇAABAT’IN SESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

14 Eylül 2020
GÜNER AKÇAABAT’IN SESİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisi İyi Parti Grup Başkan Vekili Aslan Güner Trabzon Büyükşehir Belediyesi meclisinde Akçaabat Halkının sesi olmaya devam ediyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Meclisi İyi Parti Grup Başkan Vekili Güner “Akçaabat Orta mahallede gayet güzel olan bir konuk evimiz var Ama orada bir tane dal çık yapıldı. Yılbaşında bir öneri gelmişti meclise, Bu öneri plan kurula gitti ama bizim söylediğimiz gibi olmayarak  reddedilerek geri gönderildi. Şimdi orada yapılan bir imalat var ve o imalat orada hala duruyor. Belki biraz özelim olacak ama iki yıl önce babam vefat ettiğinde dalçık yüzünden cenazemizi zor çıkardık. Bu akçaabat orta mahallenin kaderi değil yani karayollarının öngörüsüz işlemi yüzünden Akçaabatlının bunu çekme zorunluluğu yok. Ben karayolları müdürlüğümüzden randevu rica ettim ama olumlu bir dönüş olmadı. Ben orada yaşayan bu işleri bu sorunları gören birinci elden Bunu aktarmak istedim ama bu şans bana tanınmadı. Maalesef orta mahalle olan bu dalçıkla olay bir girdaba sokuldu. Çünkü alternatif kaçış yolunda ki evi Akçaabat belediyesi tescilledi. Yani şu an o dal çıkın oradan kazma kürek alınarak kapatılmasından başka çare kalmadı. İki yıldır sabırla bekliyoruz ama artık tahammülümüz kalmadı. Çünki burada gece saatlerinde asayiş olayları olmaya başladı. Bu olayla sizinde ilgilenmenizi istiyoruz.” diye konuştu

Ortamahalle’nin bu sorunu ile ilgili Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu “ Ortamahalle Karayollarının bilgisinde olması gereken yol buna bizim sadece müdahale etmemiz gerekiyor. Kara yolları üzerinden bu olayı nasıl çözebiliriz onu düşünmemiz gerekiyor burada. Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’nun da bu konuda olumsuz kararı var bu olayla ilgili. Ben not aldım inşallah karayolları müdürümüzle de bunu değerlendireceğiz. Büyükşehir belediyesi olarak bir kolaylaştırıcı yol bulmayı arzu ediyoruz. Çünkü orası bizim için çok kıymetli bir alan Belki yarın bir gün oradaki konukevi tamamlandığında orada gelip kalacağız. ”dedi.

Akçaabat halkının sesi olmaya devam eden Güner, Mezarlık bakımı konusuna da değindi.

Güner ” Akçaabatta mezarlıklarla ilgili bir birimimiz vardı. Bu birim Akçaabat belediyesi bünyesindeydi. Büyükşehir bu birimi devraldı geçtiğimiz aylarda. Ama şu ana kadar bir personel istihdamı bu alanda yok. Akçaabatın en güzel en bakımlı yerleri mezarlıklardı ama şu an perişan. Cenaze sahipleri bu acıyı yaşadığında muhatap bulamıyorlar. Bu konuyla ilgili mezarlıklar daire başkanımız buradaysa bilgi rica edecektim.”

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Atilla Ataman bu konu ile ilgili yazılı bir cevap vereceğini söyledi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: