21 Eylül 2019 Cumartesi
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

EYÜPOĞLU’NDAN KADİR GECESİ MESAJI

31 Mayıs 2019
EYÜPOĞLU’NDAN KADİR GECESİ MESAJI

Akçaabat Ziraat Odası Başkanı Mustafa Hikmet Eyüpoğlu Kadir Gecesi dolayısıyla yayımladığı mesajında, bu gecenin kalplerin arınması ve İslam Alemi’nde manevi huzurun artmasında eşsiz bir fırsat sunduğunu belirtti.

Eyüpoğlu mesajında başta çiftçilerimiz olmak üzere tüm Akçaabatlı hemşerilerimiz ve İslam Aleminin Kadir Gecesini kutlarım. “Birlik, dayanışma ve kardeşlik duygularımızın daha da yoğunlaştığı, rahmet, bereket ve mağfireti bol olan mübarek Ramazan ayının son günlerine yaklaşırken, Kadir Gecesi’ni idrak etmenin heyecanını yaşıyoruz. Kuran-ı Kerim’de buyrulduğu gibi bin aydan daha hayırlı olan bu gecenin hepimize bereket ve huzur getirmesini temenni ediyorum. Bizi en güzel aya ve en güzel ayın da en güzel gecesine kavuşturduğu için Allah’a hamdolsun” dedi. İslam coğrafyasındaki Müslümanlara yönelik şiddet ve katliamlara da değinen Eyüpoğlu, “Ramazan ayında da İslâm coğrafyasında yaşanan olaylar bizleri derinden üzmektedir. Özellikle Ramazan ayı boyunca çocuk, kadın, yaşlı demeden kardeşlerimize reva görülen zulüm, şiddet ve cinayetlerin üzüntüsü yüreğimizi dağlamaktadır. Dünyanın her yerinde zor durumda bulunan kardeşlerimizin akan kan ve gözyaşlarının durması, huzurlu ve mutlu olabilmeleri için bu mübarek gecede bol bol dua edelim.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Çiftçilerimiz ve hemşerilerimiz olmak üzere aziz milletimizin ve tüm İslam Alemi’nin Kadir Gecesi’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin ülkemize, tüm İslam Alemi’ne ve bütün insanlığa güzellikler ve hayırlar getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: