21 Eylül 2019 Cumartesi
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

‘CUMHURİYET TIRI’ AKÇAABAT’TA

1 Haziran 2019
‘CUMHURİYET TIRI’ AKÇAABAT’TA

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatmasının 100. yılında; Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından hazırlanan ve 100 yıl önceki aynı coşkuyu yaşatan Cumhuriyet Tırı, Akçaabat halkı ile buluştu.
Cumhuriyet Tırı’nın içerisinde; Atatürk, Cumhuriyet ve devrimlerle ilgili sergilerin, Türkiye’de ve dünyada basılmış Atatürk’le ilgili yayınlardan oluşan basılı malzemenin ve panoların yer aldığı gözlendi.
ADD Akçaabat Şubesi Başkanı Varol Bulut “Her İlde bir gün kalacak olan Tırımız bugün Akçaabat’ta. Cumhuriyet Tırı Akçaabat ilçemizde sadece bir gün ziyarete açık kalacak. Burada amaç Atatürk’ün hangi koşullarda Türkiye’yi bu noktaya getirdiğini anlatmak. Bunu belgelerle anlatmak, görsellerle anlatmak. Bunun ötesinde Atatürk’ün yolunun doğru yol olduğunu göstermek. “ dedi.
CHP Gençlik Kolları Başkanı Halil Kocaman ”Bu planlanan programla başlangıç yapmış olduk. Bundan sonrada daha detaylı bu tarz gezilerimiz programlarımız olacak. Stantta açtık. Genel merkezden gelen arkadaşlarımız programın konusu ile ilgili satış yapmaktadır.” dedi.

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: