29 Şubat 2020 Cumartesi
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

ÇİFTÇİMİZ BUNU HAKETMİYOR

3 Eylül 2019
ÇİFTÇİMİZ BUNU HAKETMİYOR

ÇİFTÇİMİZ BUNU HAKETMİYOR

KADINLAR PAZARINDA ÇİFTÇİ YER BULAMIYOR.

Trabzon un her gün açık olan çiftçi pazarı Moloz daki kadınlar pazarında çiftçilerin sorunları bitmek bilmiyor.

Konu İle ilgili açıklama yapan Akçaabat Ziraat Odası Başkanı Mustafa Hikmet EYÜPOĞLU kadınlar pazarındaki üreticilerin %85 e yakın kısmı Akçaabat çiftçileri Akçaabat ülk ekonomisine katkı sağlamak için her türlü sebze yetiştiriciliğini yapan bir ilçe bizler sürekli üretim miktarını artırmak için çalışıyoruz.

Pazar yerine Rize, Giresun ve Trabzon un tüm ilçelerinden toptan alıcılar her sabah saat:4-5 civarında ürün almaya geliyor üreticilerimiz bu saat te Pazar yerine gittiğinde kadınlar pazarı kapalı açılış saati belli değil çiftçilerimiz kapıda bekletiliyor. Çiftçimiz bunu haketmiyor.

Çiftçilerimize ayrılan alanda 15-20 ye yakın karcı  sürekli tezgah açıyor . Bu alan çiftçilere ayrılmış alan karcılar bu alanda tezgahları meşgul ettiğinde çiftçi ürününü satacak yer bulamıyor. Bölgemizde yetiştirilen ürünlerin satılacağı Pazar yerinde manavdan alınan ürünler karcılar tarafından yöresel ürün gibi satılarak hem çiftçimizin hakkı yeniliyor hem de tüketici aldatılmış oluyor.

Yeni yapılan Pazar Yerinde Kendimize ait  Yerİstiyoruz.

Pazar Çiftçi Temsilcisi  Akçaabat Demirkapı Mahallesi çiftçisi Arslan Cinemre;

Akçaabat çiftçileri olarak yerli üretimle bölgenin sebze ihtiyacını karşılıyoruz.

Büyük emekler vererek ürettiğimiz ürünlerimizi karcılarla aynı yerde satmak istemiyoruz.

Pazar yerinin bizim buraya satışa geldiğimiz saat olan 4,5-5 civarında açılmasını ve gerekirse bize ait bölümün anahtarının bizde olmasını talep ediyoruz.

Karcıların tezgahları sürekli bur da olduğu için gün içinde gelen çiftçiler pazarda yer bulamayıpürünlerini sokakta satmak zorunda kalıyoruz.

Yeni yapılan pazar yerinde bizlere ait ayrı bir bölüm ayrılması ve bu yerin her sabah saat 4,5-5 teaçılmasıdır.

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: