16 Haziran 2024 Pazar
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

CHP Trabzon İl Başkanı Dünya Nüfus Gününde AK Parti’yi eleştirdi

11 Temmuz 2018
CHP Trabzon İl Başkanı Dünya Nüfus Gününde AK Parti’yi eleştirdi

CHP Trabzon İl Başkanı Güzide Uzun,“11 Temmuz Dünya Nüfus Günü” dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. Dünya Nüfus Gününde, AK Parti hükümetini eleştiren Uzun,

  ”Üreten ve genç nüfusun önemi tüm dünya tarafından bilinmektedir. Lakin salt nüfus kalabalığı bu noktada sadece rakamdan öte bir şey değildir. Yanlış eğitim politikaları ve plansızlığın neticesinde İşsizliğin zirveye çıktığı, diplomalı gençlerimizin üretkenlikten uzak bırakıldığı günümüzde genç nüfusumuz ile övünemeyiz. Fabrikaları kapatılan, üniversitelerde bilim yapılması engellenen, düşünmeyen üretmeyen bir toplum yaratan AKP iktidarında gençliğimiz ne yazık ki karamsarlığın zirvesine taşınmıştır.

    Hakça ve adaletli bir gelir dağılımının olmadığı ülkemizde zengin daha zengin, fakir daha fakir olmuş, ekonomide de karşılık bulan yandaş uygulaması sadece bir kesimi feraha ulaştırırken çoğunluk yoksulluğa mahkum edilmiştir. Toplumsal kalkınma ve hakça bölüşüm yerine yandaş kalkındırma ekonomisi uygulanmıştır.

    Ailelerin çocuk sayısına karışan AKP iktidarı bu çocukları yanlış eğitim politikaları ile işsizliğe ve eğitimsizliğe mahkum bırakmıştır. Mesele sadece nüfusu arttırmak değil o nüfusun eğitim ve iş gibi gereksinimlerinin karşılayabilmektir. Ülkede yaşayan tüm vatandaşlara eşitliği ve adaleti sağlayabilmektir. Eğitimde, işte, üretimde, gelir dağılımında ve ne varsa a’dan z’ye adalet ve fırsat eşitliğini sağlayabilmektir.” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: