11 Haziran 2024 Salı
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

CHP İL BAŞKAN YARDIMCISI BAYRAM TURAN ELEŞTİRDİ

29 Ağustos 2018
CHP İL BAŞKAN YARDIMCISI BAYRAM TURAN ELEŞTİRDİ

Akçaabat’ta geçtiğimiz günlere bazı bölgelerde yaşanan sel ve heyelan olaylarının ardından Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkan Yardımcısı Bayram Turan açıklama yaptı. Turan açıklamasında ”22 ağustos çarşamba günü Akçaabat ilçemizde yağan yağmur, Akçaabat-Düzköy, Derecik-Akçaköy kara yolunun ve bazı mahalle yollarımızın kapanmasına, vatandaşlarımızın arazilerinde göçüklere yol açarak, tarım ürünlerininde zarar görmesine yol açmıştır. Akçaabat’ımızı yönetenlerden aradan 6 gün geçmesine rağmen herhangi bir açıklama yapılmaması manidardir.
Turizm merkezi olan Sera gölü’nün üzerinde çöp yığınından oluşan tabaka olduğu gibi durmaktadır. Bu çöp yığınları her yağan yağmurda gölün üzerini kaplamaktadır. Bu zamana kadar gerekli hicbir önlemin alındığı görülmemiştir. Akp’yi her konuda olduğu bu konudada duyarlı olmaya davet ediyoruz. Akp’nin yanlışlarının bedelini yanlızca halk olarak biz değil, doğada ödemektedir.
Önümüze çıkan bir başka acı tablo ise 1990 yılında meydana gelen sel felaketinin üzerinden 28 yıl geçmesine rağmen hic bir önlem alınmamış olmasıdır. Altyapıya gerekli yatırım yapılmamış, yapılan yatırımlar ise ihtiyacı karşılamaz olduğu, yapılanların birilerine rant yaratmaktan başka bir işe yaramadığı gerçeğini bir saat yağan yağmur yüzümüze vurmuştur.
Karayolları Genel Müdürü sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile şuana kadar yapılan uygulamaların yanlış olduğunu zaten tespit etmiştir. Bu zamana kadar yapılanların takipçisi olduğumuz gibi, bundan sonra yapılacak olanlarında, takipçisi olacağımızın Akçaabat kamuoyu tarafından bilmesini isteriz.”dedi

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: