8 Aralık 2021 Çarşamba
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE GÜNDEM AKÇAABAT

9 Kasım 2021
BÜYÜKŞEHİR MECLİSİNDE GÜNDEM AKÇAABAT

Akçaabat minibüslerinde yapılan dönüşümle ilgili yaşanan sorunları, İYİ Parti Grup Başkanvekili Aslan Güner, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisinde gündeme getirdi.
İYİ Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Aslan Güner “Dönüşüm zora girdi. Bazı esnaflarımız verdikleri yetkiyi geri çekti. Bu işin iki tarafı var. Kooperatif tarafı sizinle gelip ayrı görüştü. Şoförler derneği ayrı görüştü. Bir taraftan bakıyorsunuz bir taraf Bahar hanımla, diğer taraf Süleyman bey ile görüşüyor. Ben iki tarafın beraber görüştüğünü görmedim. Bu iş sekteye uğratıldı. Servis şeklinde olanlar çekildi. Ben de denemek için minibüs bekledim. Geç geldi ve tıklım tıklım. Burada mağduriyet giderilecek mi?” diye sordu.
Güner ”Gülcemal’in dolmasından dolayı toprak döküm alanları yapılacaktı. Sanırım Akçaabat’ta Söğütlü bölgesinde bir alan belirlendi. Cumhurbaşkanlığı kararı ile acele kamulaştırma yapılması kararı alındı. Burası ne kadar süreyle şehrin hafriyat döküm alanı olarak kullanılacak? O bölgedeki trafik içerisine kamyonlar sokulursa yaşanacak sorunlar nasıl çözülecek?” şeklinde sorulara devam ederek merak edilen konulara değindi.

Haberin devamı ekte ki videodadır. ⬇️

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: