25 Mayıs 2020 Pazartesi
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

ALTINTEPE’DEN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

20 Mart 2020
ALTINTEPE’DEN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

AK PARTİ AKÇAABAT İLÇE BAŞKANI AHMET HÜSEYİN ALTINTEPE’DEN MİRAÇ KANDİLİ MESAJI

BAŞKAN ALTINTEPE “MİRAÇ, HÜZNÜN ARDINDAN GELEN SEVİNÇ VE YÜKSELİŞTİR”

Altıntepe, Miraç Kandili dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Altıntepe, “İslam aleminin, milletimizin ve Akçaabat’lı hemşehrilerimizin Miraç Kandili’ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum” dedi.

Miraç gecesinin, Müslümanlar için vazgeçilmez bir öneme sahip olduğunu ifade eden Başkan Altıntepe, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Peygamberimiz Hazreti Muhammed’in hikmet dolu yolculuğunun gerçekleştiği Miraç gecesi, Müslümanların inanç dünyasında vazgeçilmez bir öneme sahiptir.
Miraç; hüznün ardından gelen sevincin, birlik ve beraberliğin gücü ile umutları tazeleyen, yarınların daha güzel olacağının müjdecisi kutlu bir yükseliştir.
Miraç, bize en sıkıldığımız ve bunaldığımız zamanlarda bir çıkış yolunun olabileceğini ve yüce Allah’ın, kendisine inanıp güvenenleri asla yalnız ve yardımsız bırakmayacağının açık bir delilidir.
Diğer mübarek gün ve gecelerimiz gibi Miraç hadisesi de ilahi rahmet ve huzura erişmenin, öncelikle gönül ve ruh temizliğinden ve üstün ahlaki erdemlere yükselişten geçtiğinin mutlak habercisidir.
Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı kutlu bir zaman dilimi olan Miraç gecesi, bizlere inançlarımıza sımsıkı sarılmayı, bir ve beraber olmayı, yaşadığımız hüzünler ve zorluklar karşısında metanetli olmayı, bela ve musibetlere uğradığımızda her türlü tedbiri aldıktan sonra yüce yaratıcımıza güvenmeyi öğütler.
Her zorluğun üstesinden birlik ve beraberlik ruhuyla gelmesini bilen büyük bir millet olarak inanıyoruz ki, asla ihmal etmeyeceğimiz tedbirlerden sonra Allah’ın yardımıyla bizler de bugün milletçe yaşadığımız hüzünlü ve sıkıntılı günleri hep birlikte aşacağız.
Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandili’nin, milletimiz ve İslam âlemi için birlik ve dirliğe, sağlık ve afiyete, şehrimiz için bolluk, bereket ve kardeşliğe vesile olmasını diliyorum.
73 Mahallemizle birlikte büyük Akçaabat ailemizin, gurbetteki diğer yarımız olan hemşehrilerimizin, aziz milletimizin ve İslam âleminin Miraç Kandili’ni kutluyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa hayırlar getirmesini Rabbimden niyaz ediyorum”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: