24 Mayıs 2020 Pazar
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

ALTINTEPE “BİRAZ SABIR BİRAZ SAĞDUYU”

31 Mart 2020
ALTINTEPE “BİRAZ SABIR BİRAZ SAĞDUYU”

AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Altıntepe, korona virüsle ilgili vatandaşlara seslendi:
BİRAZ SABIR BİRAZ SAĞDUYU

AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, ülkemizde baş gösteren korona virüs salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu. Altıntepe, devletin tüm imkânları ile vatandaşların yanında olduğunu ifade ederek, öncelikle herkesin kendi sağlığını korumasını istedi. Altıntepe, Akçaabat’ta korkulacak bir durumun olmadığını da sözlerine ekleyerek sağduyu ve ferasetle bu illetin yenileceğini belirtti.

EKİBİMİZ SİZLERLE
AK Parti İlçe Başkanı Altıntepe, Akçaabat’ta her türlü tedbirin alındığını ifade ederek, “Dünyayı etkisi altına alan korona virüs salgını dolayısı ile Karadeniz’in incisi olan Akçaabat’ımızda tüm tedbirlerimizi aldık. Gerek İlçe Kaymakamlığımız, gerek İl Sağlık Müdürlüğümüz, gerek Büyükşehir Belediyemiz, gerekse de İlçe Belediyemiz, nüfusu 130 bini bulan ilçemizin her bir ferdinin sağlığı için 24 saat görev başındadır. Devletimizin tüm imkânları sizler için seferber oldu. Sizin içiniz rahat olsun ve lütfen gerekmedikçe evden çıkmayın” dedi.

BİRAZ SABIR DEVLETİMİZE GÜVENİN
İlçe Başkanı Altıntepe, birlik ve beraberlikle birçok badirenin atlatılabileceğinin altını çizerek, “Devletimizin tüm birimleri, STK’larımızın kıymetli başkanları, muhtarlarımız, siyasi partilerin ilçe başkanlarına süreçte bizlere verdikleri destekler için çok teşekkür ediyorum. Ülkemiz geçmişte çok badireler atlattı. Bunları hep birlik ve beraberlikle atlattık. Bunun en son örneğini 4 sene önce 15 Temmuz hain darbe kalkışmasında gösterdik. Siyasi parti ayrımı yapmadan bir ve beraber olarak meydanlara akın ettik ve ülkemizi bölmek isteyen hainlere Osmanlı şamarını birlikte vurduk. Şimdi de ülkemiz bir salgınla mücadele ediyor. Yine bir ve beraber olarak bu salgını atlatacağız. Sadece biraz zaman, sağduyu ve sizlerin evde kalmasına ihtiyacımız var” diye konuştu.

TECRÜBELERİNİZE İHTİYACIMIZ VAR
İlçenin 73 mahallesindeki vatandaşları tek tek aradıklarını da kaydeden AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, “İlçemizde 73 mahalle var. Buradaki vatandaşlarımızı ana kademe, kadın ve gençlik, mahalle başkanlarımız, AK Parti Akçaabat teşkilatındaki çalışma arkadaşlarımızla tek tek aradık ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını ilettik. Başta Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu olmak üzere bakanlarımız, milletvekillerimiz ve Sağlık Bakanlığı ekibinin tavsiyeleri ve mesajlarını ilettik. Ayrıca teşkilat olarak 65 yaş üstü vatandaşlarımızın 24 saat hizmetinde olduğumuzu bildirdik. Kıymetli büyüklerimizin tecrübelerine çok ihtiyacımız var. Onların tecrübelerinden daha çok faydalanmamız için şimdilik evde kalmaları gerekiyor. Akçaabat teşkilatı olarak Akçaabat Belediyesi, Akçaabat Kaymakamlığı vefa ekipleri oluşturduk; ne ihtiyaçları varsa teşkilat olarak da ekibimizle adreslerine kadar teslim ediyoruz. Vatandaşlarımız Akçaabat Vefa Ekibine 228 1001 – 228 1003 – 228 1313 numaralarından ulaşabilecekler” ifadelerine yer verdi.

PANİK YOK DEDİKODUYA İNANMAYIN
Sosyal medya ve çeşitli platformlarda paylaşılan dedikodulara itibar edilmemesini dile getiren Altıntepe, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Sosyal medya veya fısıltı gazeteciliğinde süreçle alakalı çok dedikodular dönüyor. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Sadece Sağlık Bakanlığımızın açıklamalarını dikkate alsınlar. Bu kritik süreçte tabii ki ortaya dedikodular da atılacaktır. Aziz Milletimiz bu dedikodulara hiçbir zaman inanamayacaktır. Bunlar süreçle alakalı vatandaşımızda korku ve panik oluşturmak için ortaya atılan dedikodulardır. Gerçekle hiçbir alakası yoktur. İlçemizde korkulacak ve panikleyecek bir durum yoktur. Bu olmayacağı anlamına da gelmez. Biz ilçemizde de varmış gibi önlemimizi alıyoruz. İlçemize dışarıdan gelenler varsa bunları yetkililere bildirelim. Allah’tan gelen her şeye razıyız. Dünyada bir tek ölüme çare yok. Bu salgını da hep birlikte atlatacağız inşaallah. Eski günlerimizdeki gibi tekrardan sizlerle birlikte çay içeceğiz. Tekrar öğrenciler okullarına gidecek, tekrar düğünlerde horon oynayacağız, tekrar camilerimiz dolup taşacak. Lütfen biraz sabır…”

TELEFONUM 24 SAAT AÇIK
Salgın nedeni ile zor durumda olan esnaf ve vatandaşlara devletin destek olduğunu dile getiren Altıntepe, açıklamasını şu sözlerle tamamladı:
“Bu süreçte birçok esnafımız zorda kaldı. İşinden zorunlu izne çıkan vatandaşlarımız oldu. Biz güçlü devletiz; önce can sonra esnafın ve işverenlerimizin yaraları bir şekilde sarılacaktır ve biz bize yeteriz. Diğer taraftan, Ekonomik İstikrar Kalkanı ya da değişik başlıklar altında devlet bankalarımızın ailelere sunma kararı alarak hemen uygulamaya geçirdiği Temel İhtiyaç Desteği kredileri ile yine esnafımız için uygun şartlar içeren ve müracaat edilmesi son derece kolay şartlar içeren kredi destekleri için de sağda solda söylenen, sosyal medyada dillendirilen yalanlara hiçbir vatandaşımız itibar etmesin. Göreceksiniz ki talebiniz anında yerine getirilecek ve hiç de iddia edildiği gibi zorluk çıkarılmadığına şahit olacaksınız. Lütfen, provokatif açıklamalara itibar etmeyelim.

BİZ BİZE YETERİZ
Şunu hiçbir zaman unutmayalım ki Dünya Lideri Cumhurbaşkanımızın önderliği ülkemizin bu dönemdeki en büyük şansıdır. Kurmuş olduğu çalışma ekibinin sürece katkısına her gün şahit olmaktayız. Allah hepsinden razı olsun. Sayın Cumhurbaşkanımız zor durumda kalanlar için kampanya başlattı. Hayırseverlerimiz de kampanyaya destek oldu, olmaya devam ediyor. Devletimiz tüm imkânları ile vatandaşımızın yanındadır. Biz de ekibimiz ile ihtiyaçlı vatandaşlarımızın 24 saat hizmetindeyiz. Telefonum her zaman açıktır. Bana ihtiyacı olan vatandaşlarımız 0532 584 9781 numaralı telefonumdan bana ulaşabilir. Ülkemize güvenin, sabredin, evde kalın; hayat eve sığar, güzel günler çok yakındır. Yeniden sizlerle buluşacağız.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: