9 Mayıs 2021 Pazar
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

ALTINTEPE AFAD’I YERİNDE İNCELEDİ

30 Nisan 2021
ALTINTEPE AFAD’I YERİNDE İNCELEDİ

Akçaabat şantiye alanına dönüşecek” sözünü veren Altıntepe’den
AFAD’A YERİNDE İNCELEME

İhalesi Ocak ayında yapılarak inşaat çalışmalarına başlanan AFAD (Afet ve Acil Durum) Koordinasyon Merkezi’nin yapımına ilçemiz Yıldızlı Mahallesi’nde süratle devam ediliyor. İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü’nün bütün birimleriyle birlikte Akçaabat ilçesinde toplanacağı yapım işi bir buçuk yıl içerisinde tamamlanacak.

*Altıntepe yerinde inceledi*
Devam eden inşaat çalışmalarını yerinde incelemek üzere şantiye alanına bugün bir ziyaret gerçekleştiren Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Akçaabat İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

*Çalışmalar son sürat*
Yıldızlı Mahallemizde 37 dönüm alan üzerine inşa edilen Trabzon İl AFAD Müdürlüğü binasının hızla devam eden yapım çalışmalarında herhangi bir aksaklık yaşanmadığını, inşaatın son sürat devam ettiğini dile getiren şantiye yetkilileri, ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

*Kompleks bir yapı olacak*
AK Parti İlçe Başkanı Ahmet Hüseyin Altıntepe, kısa süre önce gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile de görüştüklerini hatırlatarak, İçişleri Bakanlığı’na bağlı olarak faaliyetlerini yürütmekte olan Trabzon İl AFAD Müdürlüğü’nün geçici binasından en kısa zamanda, Yıldızlı TOKİ konutlarının bulunduğu alana bitişik kendine ait olan binada hizmet verecek olmasının önemli olduğunu dile getirdi.

Bakanlık’ın devam eden çalışmalara desteğinin tam olduğuna işaret eden İlçe Başkanı Altıntepe, AFAD’a ait alan üzerinde İl Müdürlüğü binasının yanı sıra çok daha kompleks hizmet birimlerinin de yer alacağını söyledi.

*Hizmetin mimarlarına teşekkür*
Altıntepe, AFAD Yönetim Merkezi’nin önemli bir merkez olarak bulunacağı yerleşkenin arama-kurtarma çalışmalarında Müdahale Hizmetleri, Depo, Afet Eğitim Merkezi, Eğitim Alanı ve daha fazlasına sahip olacağını belirterek bir kez daha hizmetin mimarları olarak gördüğü İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu ile Trabzon Milletvekillerine teşekkür ederek Akçaabat halkının yapılan bu kıymetli eserin kıymetini bildiğini vurguladı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: