19 Ocak 2021 Salı
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Akçaabat’ta Turizm Konuşuldu

11 Mayıs 2017
Akçaabat’ta Turizm Konuşuldu

Akçaabat Belediyesince Turizmde sorunların tespiti, beklentiler ve çözüm önerilerinin ele alındığı “Akçaabat’ın Turizm Değerleri” konulu bir toplantı yapıldı.

Belediye Kültür ve Sosyal işler Müdürlüğü Salonunda yapılan toplantıya; Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel, Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, İl Kültür Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Cevat Birinci ve Osman Parlayan ile turizm sektöründe hizmet veren otel, cafe-restoran, lokanta ve tur işletmeciliği yapan işyeri sahipleri ve belediye daire amirleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Turhan Bektaşoğlu, turizmin ilçemiz için nedenli önemli olduğundan bahsetti.

Akçaabat Kaymakamı Soner Şenel, “Akçaabat; kültür, sanat ve turizm şehridir. Akçaabat, tarihi değerleri, kültürel derinliği, doğal güzellikleri olan bir ilçedir. Sahip olduğumuz bu değerleri kültürel açıdan yaşatmak, geliştirmek ve tanıtmak için toplum olarak birlikte hareket etmeliyiz. Turizm işbirliği gerektiren, birçok unsuru bir araya getirebilen bir sektördür.” Şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili konuşan Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen, ” Akçaabat’a özellikle körfez ülkelerden gelen turist sayısı her geçen yıl artıyor. Doğa harikası yaylalarımız, zengin mutfağımız, tarihi Orta Mahallemiz, köftemiz, horonumuz gibi değerlerimiz ilçemize turist çeken başlıca unsurlarımızdır. Ancak, bizler sadece bunlarla yetinmiyoruz. Kültür, sanat ve turizm şehri olan güzel ilçemizi yılların verdiği deneyim ve tecrübeyle sürekli geliştirmeye çalışıyoruz. Bu bağlamda ilçemizin çeşitli bölgelerine canlılık kazandıracak birçok proje geliştiriyoruz. Akçaabat’ın büyük bir turizm potansiyeli var ve biz turizmde daha yolun başındayız. Devlet kurumlarıyla, halkla, sivil toplum kuruluşlarıyla, özel sektörle iş birliği yaparak bu potansiyeli harekete geçireceğiz.” Dedi.

İl Kültür Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu ise “İlçenin sahip olduğu kültürel değerleri ve doğal güzellikleri en yüksek seviyede değerlendirerek turizm potansiyeli arttırmalıyız.” Şeklinde konuştu.

Toplantı sonunda katılımcıların soruları ve çözüm önerileri karşılıklı konuşularak değerlendirildi.

Anahtar Kelime: ,
YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: