8 Aralık 2021 Çarşamba
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

AKÇAABAT’TA SÜLEYMAN SOYLU RÜZGARI

24 Şubat 2019
AKÇAABAT’TA SÜLEYMAN SOYLU RÜZGARI

İçişleri Bakanı Trabzon’da son mitingini Akçaabat’ta yaptı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Akçaabat’ta vatandaşlara hitap etti.

Akçaabat Belediye Başkanı Şefik Türkmen ”25 senedir burada Belediye Başkanlığı yapıyorum. Zor şartlarda Belediye Başkanı oldum. Bu belediye iflah olmaz denilen noktada başladım. Aradan geçen sürede çok önemli işler yapıldı. Sizlere hizmet etme şerefini bahşettiniz. Yapılacak çok iş var. Önemli projelerimiz var. Sürdürülecek projelerimiz var. Onun için, bu yönetimi benim bu güne kadar aldığım getirdiğim bayrağı bundan sonra sağlam ellere teslim etmek istiyorum. Akçaabat Belediye Başkan adayımız Osman Nuri Bey 5 sene birlikte çalıştık. 5 sene bizim meclis üyemiz olarak, başkan yardımcımız olarak birlikte çalıştık. Bu süre içinde çok ehliyetli biri olduğunu ben gördüm. Şahsen bunu müşahede ettim. Genç bir arkadaşımız, dinamik bir arkadaşımız. Çağı yorumlayan, çağa uygun işler yapabilecek kapasiteye sahip arkadaşımız” dedi.  Akçaabat Belediye Başkan adayı Osman Nuri Ekim, “Akçaabat 123 bin nüfusuyla bölgemizin en büyük ilçelerinden biridir. Hayalini kurduğum hedef ve projeler doğrultusunda ortak akılla sizlerle beraber güzel ilçemizi yönetmeye talibim. Bunun için adayım ve sizlerin desteğini bekliyorum.  sayın Cumhurbaşkanımın şahsımı işaret ettikten sonra yaklaşık 1,5 aydır yağmur çamur demeden alandayız. Talip olduğumuz görevin, omuzlarımızda ki yükün farkındayız. Gönül Belediyeciliğini ön plana çıkartarak tüm hemşerilerimizle beraber hizmetinizde olacağız. Çalınmadık kapı, girilmedik gönül bırakmayacağız. ” şeklinde konuştu.

Ardından Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zorluoğlu, “Ben Akçaabat Kaymakamlığında 5 ay çalıştım. O zaman Şefik Başkan, yeni başkandı. Gerek değerli başkanımızın buraya kattığı güzellikler, ilçenin çehresi değişti. Biz Şefik Başkanımıza 25 yıl yaptığı hizmetlerden teşekkür ediyoruz.  Akçaabat Trabzon ile ayrı bir ilçeydi. Söğütlü ve Yıldızlı’nın kentleşmesiyle arada sadece tünel kaldı. Akçaabat ve Ortahisar ile ayrılamayacak bir parça oldu. Akçaabat’a başka vizyon ile bakmamız lazım. Büyükşehir vizyonuyla Akçaabat’ı değerlendirmemiz lazım. Eğer biz Trabzon’da ulaşım sorununu çözeceksek buradan başlamalıyız. Akçaabat’tan ayrı düşünemeyiz. Dolmuş, Toplu taşıma düzenine çeki düzen vereceksek bunu sadece Ortahisar’da değil, Akçaabat’ta başlamalıyız. ”

Soylu yaptığı açıklamada şu ifadeler yer verdi; Cumhur İttifakı’nın güçlü bir şekilde milletin yanında bulunmasının bir anlamı var. On yıllardır sevincimizi yaşamamızı istemiyorlar, bağımsız olalım istemiyorlar. Geleceğimizi elimizden almak istiyorlar. Bu ülkede herkesi sağ-sol, Alevi Sünni, başı açık kapalı tartışmalarının içine atmak istediler. Bu ülkenin kendi değerlerinden darbelerle uzaklaştırmak istediler. 15 yaşından küçükler Kuran okumayacak dediler. Mezarlarımızda kim dua okuyacak bunları düşünmediler. On yıllardan beri bu milletin yakasından hiç düşmediler. Dünya ne zaman uçak üretmek istemişse bizde üretmeye başladık. Ama bizim önümüzü kesmek istediler. Yapamazsınız dediler. Akşam ezanının hürmetine söylüyorum benim milletim muktedirdir. Bize son altı yedi yıldır ülkemize patinaj yaptırmak istiyorlar. İstikametimizi değiştirmeden güçlü adımlar atıyoruz. IMF’ye borcumuzu ödedik diye hesap sormak istiyorlar. Gezi olaylarında faiz 3,5’du. Türkiye tam gaz ileri giderken, önünü kesmek istediler. Büyük hava limanları, Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nü yapamazsınız dediler, yaptık ne oldu? Bölünmüş yollar, atak helikopterleri, bölünmüş yollar yapamazsınız dediler, yaptık ne oldu? Amerika öyle talimat vermiş ki Afrin’e giremeyecekmişiz. Girdik, ne oldu. Türkiye eski Türkiye değil. Ufak tefek eksiklerimizden dolayı üzerimize gelebilirler. Bu kolay değil. Irak ve İran ile bir araya geldik ve Amerika’nın oyununu bozduk. Nereden gelirse gelsin, biz buradayken kimsenin oyununa müsaade etmeyiz. Bana çok kızıyorlar neymiş çok sert konuşuyormuşum. Apo serbest kalsın diye yürüyüş yapacaklardı, ‘Yürütürsek adam değiliz’ dedik. Yanlış mı dedik. Biz onların belediyelerini görevden aldık. Murat Bey Van’da kayyum belediyesindeyken, sesleri çıkmadı. Biz onlara öyle belgeler gönderdik ki, seslerini çıkaramadılar. Yurt dışında da anlattık, ‘Yıllardan beri teröre finansman sağlayan belediyeler sizin ülkenizde olsa siz izin verir misiniz?’ dedik. ‘Hayır’ dediler. Biz de izin vermedik. Eğer okul önlerinde uyuşturucu satan varsa ‘Ayaklarını kırın’ dedik. Ne oldu, yanlış mı dedik. Saldırı sadece terör saldırısı olmaz. Kültür saldırısı var, ailelerin adetlerine saldırı var. Büyük bir mücadele ortaya koyduk. Cumhuriyet tarihlerinin en büyük uyuşturucu operasyonlarını gerçekleştirdik. 2018’de tarihimizin en büyük tefeci operasyonlarını yaptık.

 

 

 

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: