8 Aralık 2021 Çarşamba
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

AKÇAABAT’TA MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

19 Ekim 2021
AKÇAABAT’TA MUHTARLAR GÜNÜ KUTLANDI

19 Ekim Muhtarlar Günü Akçaabat’ta çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Yaylacık Mahallesi Muhtarı Hakan Karan, Muhtarlar Günü dolayısıyla bir konuşma yaptı.

Akçaabat Atatürk Parkı’nda düzenlenen çelenk sunma törene; Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat İlçe Jandarma Komutanı Burak Kesici, Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Özdemir, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları ve Yöneticileri, Muhtarlar, daire amirleri ve vatandaşlar katıldı.

19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla duygu ve düşüncelerini dile getiren Başkan Ekim; Muhtarlarımız bir bütünün parçaları ve yerel hizmet çarkının en güçlü dişlileridir. Muhtarlarımız olmadan icra etmeye çalıştığımız hizmet mekanizması eksik kalır. Dolayısıyla muhtarlarımız bizim diğer yarımız, demokrasimizin temel yapıtaşı, en güçlü yanımız ve birlikte inşa ettiğimiz yarınlarımız demektir

31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri ile göreve gelen tüm muhtarlarımızla birlikte şehrimize hizmet sürecimizde en güzel çalışmaları yapmak amacıyla el birliği, gönül birliği, karşılıklı istişare ile çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren ortak akılla istişare içinde Şehrimize hizmet etmeye gayret gösteriyoruz.

Şehrimizin dinamikleri olan Sivil Toplum Kuruluşlarımızla, Vatandaşlarımızla ve tabi ki yerel yönetimlerin olmazsa olmazları siz değerli Muhtarlarımızla sürekli istişare halindeyiz. Muhtarlarımız bizlerin Mahallerdeki temsilcileri vatandaşlarla bizler arasında önemli bir köprü vazifesini yerine getirmektedirler. Hepiniz kendi mahallelerinizin ihtiyaç ve isteklerini tespit ederek bizlere iletiyor bizler de bu minvalde Mahallelerimizin ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz.

Elbette eksiklerimiz oluyor. Elbette her isteneni anında yerine getiremeyebiliriz. İmkânlarımız ölçüsünde bir planlama yapıyor ve bu plan doğrultusunda çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şundan emin olun; hiçbir ayrım ve taraf gözetmeden, mahallelerimizden gelen taleplere aciliyet ve önem sırasına göre hizmet götürmeye gayret ediyoruz. Özellikle Mahallelerimizden yol talepleri geliyor. Bütün Mahallelerimiz en iyi ulaşımı hak ediyor. Doğru, bunu kabul ediyorum. Gönül ister bütün yollarımız asfalt veya beton olsun. Zamanla o da olacak inşallah. Ekiplerimiz şehrin tamamında çalışıyor. Eş zamanlı ve koordineli olarak birçok yerde çalışma yapıyoruz. Hiçbir Mahallemizde çamura bürünmüş yol kalmayacak. Neresi olursa olsun, en ücra noktada bile olsa, hiçbir vatandaşımız evine giderken ayağına çamur değmeyecek. Bunu başarmaya gayret gösteriyoruz. İnşallah bu hizmet seferberliği sizlerin de desteği ve anlayışıyla daha iyi noktalara taşınır. Hepinizden Allah Razı olsun.

Bu duygu ve düşüncelerle konuşmama son verirken 19 Ekim Muhtarlar Gününüzü kutluyor, vefat eden muhtarlarımıza Allahtan Rahmet, hayatta olan muhtarlarımıza sağlıklı uzun ömürler diliyorum. “Dedi.

Çelenk sunma töreninin ardından Akçaabat Belediyenin düzenlendiği kahvaltı programında muhtar bir araya geldi. Ve ardından hatıra fotoğrafı çekilerek program sonlandı.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: