1 Ağustos 2021 Pazar
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

AKÇAABAT’TA DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

8 Haziran 2021
AKÇAABAT’TA DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ ETKİNLİĞİ DÜZENLENDİ

Akçaabat Belediyesi ve Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla, toplumsal bilinci arttırmak adına Dünya Çevre Günü Etkinliği gerçekleştirildi.
Pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilen etkinliğe; Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabat İlçe Milli Eğitim Müdürü Tarık Akgün, Okul Müdürleri, Muhtarlar, Vatandaşlar ve Öğrenciler katıldı.
Halkımızın özellikle de gençlerin ve çocukların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte, Söğütlü TRT Binası arkasından başlayarak sahil boyunca çevre temizliği yapıldı.
Başkan Ekim, Çevre gününün senede bir gün olduğunu ama doğayı koruma sorumluluğumuzun 365 gün olması gerektiğini ifade ederek, “Çevreyi korumak geleceği korumaktır. Çevre bilincini yaşam amacı haline getirmeliyiz. Gelecek nesillere en büyük mirasımız temiz ve yaşanabilir bir Akçaabat bırakmak olacaktır. Sürdürülebilir çevre için hep birlikte çalışıyoruz. ” dedi.
“ÜRETEN VE ÇEVRE DOSTU BİR BELEDİYEYİZ”
Doğayı katledenlerin her zaman karşısında olduklarını ve olacaklarını söyleyen Başkan Ekim, Akçaabat Belediyesi’nin çevre ve geri dönüşüm konusunda birçok çalışma gerçekleştirdiğini belirtti. Ekim, “Yeraltı Çöp konteynerleri yerleştirdik. Akçaabat Belediyemizin çevre ile ilgili çalışmaları da var. Üreten, çevre dostu bir belediyeyiz. Akçaabat Belediyesi olarak doğayı katledenlerin her zaman karşısında olacağız. “ dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: