9 Mayıs 2021 Pazar
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Akçaabat’ta CHP Heyetinden Esnaf Çıkarması

8 Nisan 2021
Akçaabat’ta CHP Heyetinden Esnaf Çıkarması

CHP Trabzon İl Ve Akçaabat İlçe Yönetimi Esnafları Dolaşarak Sorunları Yerinde Dinledi

CHP Trabzon il başkanı Ömer Hacısalihoğlu ve Akçaabat ilçe başkanı Mustafa Bak, CHP il ve ilçe yönetimi, meclis üyeleri, kadın ve gençlik kolları ile birlikte Akçaabat esnaflarınıziyaret ederek sorunlarını dinlediler.

CHP TRABZON İL BAŞKANI ÖMER HACISALİHOĞLU AKÇAABAT İLÇESİNDE GERÇEKLEŞTİRDİĞİ ESNAF ZİYARETİNİ DEĞERLENDİRDİ:

“Esnaflarımız çok dertli, çok zor durumdalar. 3 gündür 10 liralık satış yapmayanı da, 10 aydır kirasını ve bağ kurunuödeyemeyeni de, aylardır banka kredilerini ödeyemeyen birçok esnafımız var. Acil olarak esnaf kolları ve cirolarına göre karşılıksız hibe yardımları yapılması zorunlu hale gelmiştir. Esnaf günlük kazancı ile artık karnını bile doyurmakta zorlanırken esnafın sesine kayıtsız kalınmamalıdır. CHP Trabzon ve Akçaabat Örgütleri olarak esnafımızın sesine ses olacağız. Bulunduğumuz her ortamda, gittiğimiz her yerde esnaflarımızın sorunlarını dile getireceğiz. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıkladığı çözüm önerilerimiz biran evvel uygulamaya koyulması zaruri hale gelmiştir. Esnaflarımız için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Açıklamasında bulundu.

CHP AKÇAABAT İLÇE BAŞKANI MUSTAFA BAK’TA BİR DEĞERLENDİRME AÇIKLAMASI YAPTI:

“Ramazan öncesi esnafımızı ziyaret ederek “esnafımızıngündeminde ne var” öğrenme fırsatı bulduk. Esnaf bir önceki günü arar durumda. Her gün ağırlaşan ekonomik sorunlar esnafımızın belini iyice bükerken devletten beklenen ekonomik desteklerin adil ve yeterli olmadığını, salgın sürecinin doğru yönetilmemesinin faturasını halkın ödemek zorunda bırakıldığını söylediler. Bak, Tekrar ediyoruz küçük esnaf mutlaka ayakta kalmalı. Aksi takdirde oluşacak ekonomik ve sosyal çöküntü kolay kolay tamir edilemez duruma gelecektir. Açıklamasında bulundu

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: