5 Ağustos 2020 Çarşamba
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

AKÇAABAT’TA AÇIK HAVA TİYATRO GÜNLERİ BAŞLADI

20 Temmuz 2020
AKÇAABAT’TA AÇIK HAVA TİYATRO GÜNLERİ BAŞLADI

Akçaabat Belediyesi Açık Hava Tiyatro Günleri Yazarı: Dario Fo, yönetmenliğini Süleyman Sırtkaya’nın yaptığı Trabzon Sanat Tiyatrosunun ‘Her Hırsız Haydut Değildir’ adlı tiyatro oyunu ile başladı.

 

Akçaabat Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce, kültürel gelişmeye katkı sağlamak, insanlara toplum ve yaşam bilimi olan tiyatroyu sevdirmek, şehrin kültür ve sanat hayatını canlı tutabilmek adına düzenlenen Açık Hava Tiyatro Günleri Trabzon Sanat Tiyatrosunun muhteşem oyunuyla başlangıç yapıldı. Programa Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Belediye Başkan Yardımcısı Serkan Özdemir, Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi ve Akçaabat Belediye Meclis üyesi Aslan Güner , Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, Meclis Üyeleri, Daire amirleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Akçaabat Sahil Park Havuzlar meydanına kurulan muhteşem platformda sahnelenen oyunları tiyatroseverler sosyal mesafe kuralları kapsamında izliyor. Seyir alanına girişte seyirciler ateş ölçerle kontrol ediliyor ve maskesi olmayanlara maske veriliyor.

Bu yıl ilki düzenlenen Açık Hava Tiyatro Günleri’nde konuşan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, yapılan tiyatro günlerinin ve diğer sosyal faaliyetlerin; kültürel gelişmeye katkı sağlamak, insanlara toplum ve yaşam bilimi olan tiyatroyu sevdirmek, şehrin kültür ve sanat hayatını canlı tutabilmek adına düzenlendiğini söyleyerek, “Bu yıl birincisini düzenlediğimiz açık hava tiyatro günlerine, 1999 yılında kurulan Akçaabat Belediye Tiyatromuzun yanı sıra, çeşitli tiyatro grupları da katılacaktır. Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz Erol Günaydın Tiyatro Günleri malum pandemiden dolayı bu yıl iptal edilmişti. Halkımızı tiyatrodan mahrum bırakmamak için sosyal mesafe kuralları kapsamında, tedbirler dahilinde açık hava tiyatro günlerini tertipledik. Açık Hava Tiyatro Günlerimiz ile birlikte; tiyatronun eğitici, eğlendirici, düşündürücü ve birleştirici unsurlarını sanatseverlerle buluşturmayı istiyoruz. Altı akşam devam edecek olan tiyatro günlerine tüm halkımızı bekliyoruz. Bu vesileyle, böylesine büyük organizasyonu tertiplenmesinde emeği geçenlere ve katılımcı gruplarımıza şahsım ve ilçem adına teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Oyun sonunda Trabzon Sanat Tiyatrosu ekibine, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim plaket takdim etti.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: