20 Ekim 2020 Salı
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

AKÇAABAT’TA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

19 Eylül 2020
AKÇAABAT’TA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyularak, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla Atatürk Parkı’nda Çelenk sunma töreni düzenlendi.

Düzenlenen programa; Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yavuz Gökalp, İlçe Emniyet Müdürü Fahrettin Sadullahoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tarık Akgün, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, STK temsilcileri, Muhtarlar, Gaziler ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yapıldı. Şiirler okundu.

Başkan Ekim; ‘Gaziler gününü idrak etmenin coşkusunu yaşıyoruz. Vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için sizler canlarınızı ortaya koydunuz. Bizler sizlere minnettarız. Bize emanet edip, bıraktığınız bu vatanımızda sizlerden aldığımız ilham ve gururla vatanımıza, milletimize, ülkemize hizmet etmek için gayret sarf etmekteyiz. Ülkemizin bağımsızlığı gazilerimiz ve şehitlerimiz sayesinde korunmaktadır. Şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunarak gaziler gününü kutluyorum“ dedi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: