22 Ekim 2021 Cuma
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

AKÇAABAT’TA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

19 Eylül 2021
AKÇAABAT’TA 19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

19 Eylül Gaziler Günü, tüm yurtta olduğu gibi Akçaabat’ta da Atatürk Parkı’nda düzenlenen resmi törenle kutlandı.

Akçaabat Atatürk Parkı’nda düzenlenen törene, Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Şahin, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Barış Kesici, İlçe Emniyet Müdür V. Ahmet Elvan, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Başkanları, idari birim amirleri, ile gaziler ve onların yakınları, öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.

19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle düzenlenen programda duygu ve düşünceleri dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim; Göğüslerini vatanlarının selameti için siper etmiş olan şehit ve gazilerimiz, milletimizin nezdinde en muteber mertebeye erişmişlerdir. Şehitlik ve gazilik unvanları, hiçbir dünyevi değerle ölçülemeyecek derecede büyük bir şereftir. Bu gazi milletin bir ferdi olmak hepimiz için büyük onur ve gurur kaynağıdır. Bugün aynı inanç ve kararlılıkla vatanımıza sahip çıkarken, bizim de en büyük arzumuz, şehit ve gazilerimizin emanetini muhafaza etmek, ay yıldızlı bayrağımızı bu topraklar üzerinde ilelebet özgürce dalgalandırmak ve bu emaneti çok daha yükseklere taşımaktır.

Bu vesileyle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Mareşal ve Gazi’ unvanı verilişinin yıl dönümünü ve Gaziler Günü’nü en içten duygularımla kutluyor, tüm gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum.” Dedi.

Çelenk sunumuyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından İlçe Jandarma Komutanlığı’ndan Astsubay Çavuş Büşra Bayar günün anlam ve önemine dair konuşmasını gerçekleştirdi. Ardından Kavaklı Ortaokulu öğrencilerinden Kerem Kara Ya Gazi Ol Ya Şehit adlı şiiri okuması ile Gaziler Günü Programı sona erdi.

Atatürk Parkı’nda düzenlenen törenin ardından protokol üyeleri ve gaziler kahvaltıda bir araya geldi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: