8 Aralık 2021 Çarşamba
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

AKÇAABAT’TA 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

10 Kasım 2021
AKÇAABAT’TA 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA TÖRENİ DÜZENLENDİ

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 83.yıl dönümü dolayısıyla Akçaabat’ta anma töreni düzenlendi.

Atatürk Parkı’nda 10 Kasım Anma Töreni kapsamında düzenlenen çelenk sunma törenine;

Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Şahin, Akçaabat Belediye Başkan Yardımcısı Ali Güngör, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Barış Kesici, İlçe Emniyet Müdürü Tolga Ergüden,Trabzon Büyükşehir Belediye Meclisi İYİ Parti Grup Başkanvekili Aslan Güner,Siyasi Partilerin İlçe Başkanları ve yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, Sivil Toplum kuruluşlarının Başkanları ve temsilcileri, Muhtarlar, Kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

 Atatürk Parkı’nda Atatürk Anıtına çelenklerin sunulmasının ardından saat 09.05’te sirenlerin çalmasıyla 2 dakika saygı duruşunda bulunuldu. Tören alanı çevresindeki vatandaşlar da siren sesi ile birlikte saygı duruşuna katıldı. Ardından ise İstiklal Marşı okundu.

Ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Atatürk Mesleki Ve Teknik Anadolu LisesiKonferans Salonunda hazırlanan törene geçildi.

Törende Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını konu alan video gösterisi, günün anlam ve önemi belirten konuşmaların yapılması ve okullarımızın hazırlamış olduğu sunumlar ile anma töreni sona erdi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: