10 Mayıs 2021 Pazartesi
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Akçaabat’ta 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Düzenlendi

10 Kasım 2020
Akçaabat’ta 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Düzenlendi

Akçaabat’ta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 82.yıldönümü dolayısıyla anma töreni düzenlendi.

Atatürk Parkı’nda 10 Kasım Anma Töreni kapsamında düzenlenen çelenk sunma törenine;

Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Şahin, Akçaabat Belediye Başkan Yardımcıları Serkan Özdemir ve Ali Güngör,  İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yavuz Gökalp, İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Doğrucan, Siyasi Parti İlçe Başkanları ve yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri, STK Başkanları ve temsilcileri, Muhtarlar, Kurum müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtına İlçe Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığınca çelenk sunulmasının ardından 2 dakikalık siren sesi eşliğinde saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Atatürk’ün ölümünün 82. Yıldönümü anma programıKoronavirüs tedbirleri kapsamında sosyal mesafe kurallarına uyularak, Erol Günaydın Kültür ve Sanat Merkezinde devam etti. Akçaabat Güzel Sanatlar Lisesi tarafından hazırlanan Atatürk Konulu” resim sergisi gezildi. Erol Günaydın Kültür ve Sanat Merkezinde devam eden programda öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler ve dünya liderlerinin Atatürk ile ilgili söylediği sözler okundu. Sinevizyonsterisi yapıldı. Günün anlam ve önemi ile ilgili duygularını dile getiren Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “ Gazi Mustafa Kemal Atatürk, maddi olarak aramızda olamayabilir. Ancak O, düşünceleriyle, fikirleriyle ve bıraktığı eserlerle sonsuza kadar aramızda varlığını koruyacaktır. Mustafa Kemal Atatürk, en büyük eseri olan Cumhuriyet’i, ülkemizi ve geleceğimizi gençlere emanet etmiştir.” İfadelerini kullandı.  

Son olarak 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında resim, şiir ve kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere Akçaabat Kaymakamı Ramazan Kurtyemez, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim ve Cumhuriyet Başsavcısı Hayrullah Şahin tarafından ödülleri verildi.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: