25 Eylül 2020 Cuma
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

Akçaabatlı Beyzanur Yavuz Türkiye Şampiyonu Oldu!

10 Eylül 2020
Akçaabatlı Beyzanur Yavuz Türkiye Şampiyonu Oldu!

Akçaabatlı Beyzanur Yavuz Türkiye Şampiyonu Oldu!

Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda yapılan çoklu branşlar birinciliğinde heptatlonu Beyzanur Yavuz, kazandı.

Türkiye Atletizm Federasyonu’nun internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Burhan Felek Spor Kompleksi Ekrem Koçak Atletizm Pisti’nde düzenlenen şampiyona sona erdi.

Söz konusu pistte 20 yıl sonra düzenlenen Türkiye Atletizm Şampiyonası’nda çoklu branşlarda yarışan Beyzanur Yavuz ilk kez Türkiye şampiyonluğunu kazandı.

Eskişehir’deki deneme yarışmasında kadınlar yedili branş heptatlonda en iyisini yapan Beyzanur Yavuz, bu derecesini İstanbul’da 4600 puanın üzerine çıkardı. 20 yaşındaki Beyzanur, iki günlük yarış sonunda 4 bin 620 puan toplayarak Türkiye şampiyonu oldu. Beyzanur böylece heptatlon tüm zamanlar listesinde 12. sıraya yükseldi.

BEYZANUR YAVUZ KİMDİR?

6 Mart 2000 doğumlu olan Beyzanur Yavuz, Akçaabat dünyaya geldi.11 yaşında voleybol ile spor hayatına başladı. Zeynep Batar’ın keşfetmesi ile atletizme adım attı.

2012 yılında ilk 100metre ve uzun atlama yarışında okullar Türkiye Şampiyonu oldu. Bu yarışmadan sonra Trabzon Karayolları Spor Kulübüne transfer oldu. Atletizmin içinde çeşitli branşlar yaparak devam etti. 2013 yılında 800metrede 2.26lık derecesi ile okullar şampiyonu oldu. Şu anda çalışmaya devam ettiği antrenörü Adem Batar ile 2013 yılında çalışmaya başladı. Daha sonra sprint branşına geri döndü ve 100metre engelde 3 yıl üst üste Türkiye ikincisi oldu. 2017 yılında Fenerbahçe Spor Kulübüne transfer oldu.

Pek çok sakatlığın ardından 2018 yılında U20 Balkan Şampiyonası, Gloria Cup ve İstanbul Cup’ta yarıştı. İnternational Sprint&Balkan Cup yarışında 100metre engelde Balkan 2.si oldu. 2019 yılında başladığı Heptatlonda ilk yarışında Türkiye 2.si oldu ve bu yolda devam etmeye karar verdi. Kısa sürede zirveye ve tüm zamanlar listesinde 12.sıraya adını yazdırdı. En son yarıştığı Türkiye Atletizm Şampiyonasında ise şampiyon oldu.

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: