26 Mayıs 2020 Salı
0 Yorum Yapıldı Yorum Yaz

AKÇAABAT’I İSTANBUL’A TAŞIDIK

7 Ekim 2019
AKÇAABAT’I İSTANBUL’A TAŞIDIK

AKÇAABAT’I İSTANBUL’A TAŞIDIK

İstanbul Yenikapı etkinlik alanında 03-06 Ekim 2019 tarihleri arasında düzenlenen Trabzon’un Fethinin 558.Yıldönümü kutlamaları ve Trabzon Tanıtım Günleri etkinlikleri sona erdi. Tanıtım Günleri’nin açılışı binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Etkinliğe bakanlar, belediye başkanları, siyasetçiler, bürokratlar, iş adamları ve binlerce vatandaş katıldı.

Bu yıl 11. kez düzenlenen tanıtım günlerine açılış gününde itibaren Akçaabat Belediyesi gerek standıyla gerek horonuyla gerekse ikramları ve misafirperverliğiyle damga vurdu. Akçaabat’ın her köşesini ve tüm özelliklerini İstanbul’a taşıyan; Akçaabat’ı memleket hasreti çekenlerle, Trabzon sevdalılarıyla ve merak edip tanımak isteyenlerle buluşturan Akçaabat Belediyesi, oldukça başarılı bir işe imza attı. Akçaabat Belediyesi kurduğu stantla, Akçaabat’ın Ortamahallesi’ni İstanbul Yenikapı’ya taşıyarak ziyaretçilerin tarihi Ortamahalle evlerinin önünde biraz soluk alıp dinlenmelerini ve memleket hasretlerini dindirmelerini sağladı. Ayrıca fuar alanına kurulan stantta misafirlere Akçaabat’ın yöresel simgesi haline gelen un helvası ikram edildi. Hem misafirperverliği hem de horon şovu ile ziyaretçilerin uğrak noktası olan Akçaabat Belediyesi standı fuar alanının gözdesi oldu.

İstanbul Trabzon Tanıtım Günleri’nin açılışından kapanışına kadar titizlikle çalışarak yılların tecrübesini açtığı standa aktaran ve profesyonel bir ekiple Trabzon Tanıtım Günleri’ne hazırlanıp katılan Akçaabat Belediyesi, fuar alanına kurduğu devasa boyutlardaki Ortamahalle evleriyle dikkati üzerine çekti.

Karadeniz’in şahlanışı; horunun sert, hırçın, dik ve kararlı hallerini, figürleri ve ayak sesleriyle anlatan Akçaabat Belediyesi Halk Oyunları ekibi ise sergiledikleri horonla izleyenlere görsel şölen sundu.

BAŞKAN EKİM TEŞEKKÜR ETTİ

Güler yüzü, samimi sohbeti ve misafirperverliği ile gönüllere taht kuran, hemşehrilerin takdirini toplayan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, İstanbul Trabzon Günleri’nde emeği geçen herkese teşekkür etti.

Başkan Ekim, “03-06 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılan organizasyonda emeği geçen herkese, Trabzon’dan gelip İstanbul’da Karadeniz’i Trabzon’u şahlandıran tüm belediyelere, belediye başkanlarına ve personellerine, standımızı ziyaret eden tüm bürokrat, siyasetçi, milletvekili ve vatandaşlara, hemşerilerimize, standımızı ziyaret eden herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca; şehrimizi İstanbul’da en iyi şekilde tanıtmaya gayret gösteren stant çalışanlarımıza, basın mensuplarına; izleyenleri kendilerine hayran bırakan horon ekibimize de teşekkür ediyoruz.” dedi.

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, konuşmasına şöyle devam etti: “Akçaabat; kültür, sanat, turizm ve spor şehridir. Şehrimizi ileri noktalara taşımaya gayret ediyoruz. Akçaabat’ın adını markalaştırmak ve ülke genelinde bilinirliğini arttırmak için çeşitli illerde düzenlenen tanıtım organizasyonlarını çok önemsiyoruz. Akçaabat’ı; horonuyla, davuluyla, zurnasıyla, tarihi Ortamahallesiyle un helvasıyla, sıcak kanlı ve samimi misafirperverliğiyle gittiğimiz her yere taşıyoruz. Memleket sevdalılarının memleket hasretlerini bir nebze olsun gidermeye çalışıyoruz. Tanıtım organizasyonları şehrimizin turizmi açısından da oldukça faydalı oluyor. Standımızda Akçaabat’ı, Trabzon’u tanıyan yerli turistleri şehrimize çekiyoruz. Biz, belediye olarak hizmet aşkıyla çalışıyor; insan odaklı hizmet üretiyoruz. Tüm kadrolarımıza profesyonel işler çıkarıyoruz. Belediyecilik sadece şehri imar etmek değildir. Belediyecilik aynı zamanda kentin kültürel hayatını canlı tutmak ve yenilikleri yakından takip ederek şehre uyarlamaktır. Hizmet aşkıyla çıktığımız bu yolda gönül belediyeciliğini benimseyerek vatandaşlarımızla, hemşehrilerimizle, memleket sevdalılarımızla gittiğimiz her yerde samimi sohbetler ediyor; onları dinliyor ve onlarla gönül bağı kuruyoruz. Bizler, şehrimizi imar etmekle, sosyal ve kültürel hayatını canlı tutmakla, şehrimize yenilikler kazandırmakla, vatandaşlarımızın gönüllerini kazanmakla yükümlüyüz. Bunu en iyi şekilde başarmak için elimizden gelen gayreti göstermekte çekimser davranmıyoruz. İstanbul Yenikapı’da düzenlenen Trabzon Tanıtım Günlerinde memleket hasreti çekenlerin hasretini dindirebildiysek, vatandaşlarımızı hoşnut edebildiysek ne mutlu bize. Bu doğru yolda ilerlediğimizin en büyük göstergesidir. Şehrimizi her yönüyle tanıtmaya çalıştık. Herkesi Akçaabat’ı görmeye, Akçaabat’ın her köşesini gezmeye ve tanımaya davet ediyoruz.”

YORUMLAR Bu Yazıya Henüz Yorum Yapılmadı.. Belki İlk Yorumu Sen Yapmalısın..

Akçaabat Postası SON DAKİKA: